Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/srlexic/public_html/diskusije/include/common.php on line 50
Economy diskusije / Industrija kuglicnih lezajeva - IKLB

Economy diskusije

Forumi za sve vrste diskusija o privrednim kretanjima u Srbiji, regionu i svetu

Niste prijavljeni.

Objava

• Forum
  •  » Akcije
  •  » Industrija kuglicnih lezajeva - IKLB

#101 2007-02-21 11:16:07

BORG
Član
Registrovan: 2007-02-02

Re: Industrija kuglicnih lezajeva - IKLB

Oni koji su juce kupovali ce lepo da sacekaju da padne cena , pa da se dize polako ( bez zurbe ) do 600-800 dinara i da prodaju tada. A oni koji panice neka sacekaju da padne pa neka kupe po povoljnijoj ceni. I tako sve ide. Kolko para toliko muzike. Uzmes i cekas.

Nije na forumu

#102 2007-02-21 11:23:54

CisaBG
Član
Registrovan: 2006-06-29

BORG upisano:

Oni koji su juce kupovali ce lepo da sacekaju da padne cena , pa da se dize polako ( bez zurbe ) do 600-800 dinara i da prodaju tada. A oni koji panice neka sacekaju da padne pa neka kupe po povoljnijoj ceni. I tako sve ide. Kolko para toliko muzike. Uzmes i cekas.

Ipak vise volim onu: "Udjes - izadjes, gotovo!"

Nije na forumu

#103 2007-02-21 11:52:04

BORG
Član

kupuje se za 239 dinara ali best ask je 190

Poslednje editovanje od BORG (2007-02-21 11:53:33)

Nije na forumu

#104 2007-02-21 12:36:14

moj matori
Član
Registrovan: 2007-01-15

Cena 180 obim 2596 ostalo u ponudi 10235.

Nije na forumu

#105 2007-02-21 14:27:12

BORG
Član

E sada ce da nastane panika. Pa ce cena lepo da pada. Pa ce ajkula da jede male ribe na 60-80 dinara, a posle toga cena opet ide gore. A najpametniji zaradjuju.

Nije na forumu

#106 2007-02-21 15:34:46

Alehin
Član
Iz: Peterburg
Registrovan: 2006-12-22

BORG upisano:

E pa traznja je veca. Sto znaci da ce cena ici sigurno do jedno 600 din, pa malo stagnirati pa dole , pa gore i tako do 790 dinara do kraja aprila. Nema tu ko da obara cenu kada moze da ceka i lepo zaradi.

Ovo i Vaša poslednja poruka su u potpunoj koliziji.
Ako još niste iskristalisali mišljenje, bolje da ne postujete, dok se to ne dogodi.
Ovako gubite kredibilitet.

Idu godine...

Nije na forumu

#107 2007-02-21 15:53:31

BORG
Član

Alehin upisano:

BORG upisano:

E pa traznja je veca. Sto znaci da ce cena ici sigurno do jedno 600 din, pa malo stagnirati pa dole , pa gore i tako do 790 dinara do kraja aprila. Nema tu ko da obara cenu kada moze da ceka i lepo zaradi.

Ovo i Vaša poslednja poruka su u potpunoj koliziji.
Ako još niste iskristalisali mišljenje, bolje da ne postujete, dok se to ne dogodi.
Ovako gubite kredibilitet.

E pa vreme prolazi i situacija se menja. Uostalom ne govorim da sam u pravu jer ko misli da je u pravu taj 100% zaradjuje. Prekjuce i juce je traznja bila veca a eto danas nije. A posto nije traznja veca danas moje misljenje  uzrokovano tablom je drugacije. Ne zelim da se pravim pametan jer to niko ne moze biti ako nema para i para. Jer samo tako moze da spekulise sa cenama i da ih formira po zelji. Koliko para toliko muzike.

Nije na forumu

#108 2007-02-21 18:37:04

Lepi Gole
Član
Registrovan: 2007-02-14

Bolje je nekada i ćutati i ostaviti utisak da o datoj temi nemamo bog zna šta pametno da kažemo nego da otvorimo usta i otklonimo svaku sumnju!
Jedna od mojih omiljenih izreka. Na forumu pokazuje velicinu.***mod.Ivan
Posle BORG-ovih postova (bez ljutnje molim – ništa lično) čovek stvarno ostaje bez daha:
- “ … jer ko misli da je u pravu taj 100% zarađuje.”?!?
- “Ne zelim da se pravim pametan jer to niko ne moze biti ako nema para i para.”?!?

U ovim dvema rečenicama postoje ozbiljne logičke i semantičke greške. Možda si nešto drugo hteo da podeliš sa nama, ali pre potvrde nekoliko puta pažljivo pročitaj šta su tvoji stavovi koje nam daruješ.
Rizik gubitka kredibiliteta (#106) je ozbiljna pretnja ali samo za one koji ga imaju, odnosno prethodno steknu. Mislim da ga niko od nas ne stiče po “default-u”, samom registracijom, a bojim se si ti sve dalje od toga. Stičem utisak da čitaš samo svoje odgovore, pa i njih međusobno suprotstavljaš pod filosofskim izgovorom “Panta rei” (“E pa vreme prolazi i situacija se menja. “).
A sada ponovo o onome “PRIČA SE …”
Ko priča, gde priča i najvažnije – šta ti misliš o tom “pričanju”?
Šta za tebe znači ona konačna cifra u tvom računu (specifikaciji) od 200 MILIONA EVRA - ulaganje, vrednost, dobit ili nešto što nisam naveo?
Onima koje je mrzelo da nađu pravi podatak dato je (vidi #54) da je površina lokacije 1.425ha. Čovek je, kao što je i red, dao i izvor podatka,  a ti nam podmećeš “bajatog slovenca” i umesto objašnjenja i/ili izvinjenja ćutiš o tome i srljaš dalje. Da li ovaj podatak menja nešto u tvojoj mega-makro-računici? Čak je i Dragaš bio znatno umereniji jer on, za razliku od tebe, zna da se na 1.425ha ne može graditi objekat površine osnove 1.425ha. Zamisli kada bi umesto 5 bilo izgrađeno 10 ili više spratova, kao obližnji INEX. Kolika bi to tek lova bila?
Kakve veze imaju uopšte te i slične priče sa temom – vrednošću akcija IKL? Vidiš li da tri najkrupnija akcionara (#91) više od godinu i po dana “uopšte ne trzaju”, pa ni tokom ovog cunamija koji je prošao. Niti kupuju (jer imaju komotnu većinu za donošenje svih odluka) čak ni po minimalnih 16 dinara, niti se primaju ni na ovih jučerašnjih (ja mislim, a ne “priča se” - Dragaševih & Co) 199 dinara. Neće to uraditi ni po (“priča se”) 15 Evra, a i zašto bi od gotovog pravili veresiju, pa da padnu ispod 50,1%.
Možda bi to uradili ali samo tako da đuture i od jednom prodaju svih 54% po tih (“priča se”) 15 ili više Evra. Da je neko to hteo (i pod uslovom da ima tolike pare, što bi ti rekao – da je toliko pametan) to bi odavno učinio, ne čekajući da ga mi posavetujemo i/ili naučimo kako da na brzaka zaradi stotine miliona Evra.
CHARTA NON ERUBESCIT!

Nije na forumu

#109 2007-02-21 19:51:01

Mladja
Moderator
Registrovan: 2006-06-13

wink Goleada !!! Wow big_smile

Nije na forumu

#110 2007-02-23 12:39:56

BadMouth™
Član
Iz: MFNS
Registrovan: 2005-07-05
Web sajt

E sada... Prochitah sve postove i evo rezultata:

Borg... nagradnih 3 meseca bana.

Troter... produzhenje bana za mesec dana.

Lepi Gole... Sve pohvale i zahvale.

Moj matori... Sauchechcce.

BM

CSI evidence:

http://www.sinteza.net/grafici/grafFinance3.php?vred=IKLB&lang=en

Nije na forumu

#111 2007-02-23 12:55:10

Sandra
Član
Registrovan: 2007-02-09

Sta ce se desiti ako su banovani mozda u pravu i kasnije deonica pocne rasti? Hoces li si dati sebi banovanje ili ces ispasti faca pa i mene iskljucit. Bices pravi dasa !!  Borg, Troter ima nas na vasoj strani. Kiss

Malo povrsno posmatras stvari i ne citas postove uopste (Borg i Gole). Nije Borg popio ban jer je prognozirao rast a desio se pad. Popio je ban jer su takve gluposti napisane da je to prosto bilo strasno gledati. Misljenja su se menjala kako prodje dan, a lupanje je doseglo nove neslucene visine. Sad se lepo izvini BM sto si skocila  da mu kopas oci bez razloga.***mod.Ivan

Kupuješ, prodaješ, oduzimaš i dodaješ....

Nije na forumu

#112 2007-02-23 13:03:09

BadMouth™
Član
Iz: MFNS
Registrovan: 2005-07-05
Web sajt

Sandra upisano:

Sta ce se desiti ako su banovani mozda u pravu i kasnije deonica pocne rasti? Hoces li si dati sebi banovanje ili ces ispasti faca pa i mene iskljucit. Bices pravi dasa !!  Borg, Troter ima nas na vasoj strani. Kiss

Na grafiku cce se u 14h videti i danashnji pad na 120 din.

Draga Sandra, ima nas koji smo IKLB dugo gledali na 17-24 dinara, pa onda gledali pozhar na TVu, pa onda gledali kako se sa mizerija parama dizhe cena i navlache lakomi. Sada gledamo kako se cheshu ti isti.

Vishe srecce drugi put. wink

BM

Nije na forumu

#113 2007-02-23 13:05:45

Sneki
Banovan
Registrovan: 2006-11-22

Klasika  tongue

P.S. Sandra svrati u zensku kavanu da se oraspolozis!

Kupite akcije, kupite pilule za spavanje, spavajte i kad se probudite - bicete bogati!

Nije na forumu

#114 2007-02-23 18:57:24

centurion
Član
Registrovan: 2006-06-18

Slicna se stvar desavala 2005.-pogledajte statistike, samo je sad navlacenje u mnogo  vecem obimu.

Nije na forumu

#115 2007-03-01 13:11:28

Ivan
Član
Iz: Omaha, 1440 Kiewit Plaza
Registrovan: 2005-03-23
Web sajt

Ivan upisano:

Zabava za sirotinju. Potrazi malo po arhivi sta smo pricali o ovom papiru i u uvek zanimljivom zezanju koje je prisutno na njemu smile
I moj savet : bezi.

Da citiram samog sebe od pre godinu dana jos jednom ( U Arhivi imate i starije postove), i da jednom za svagda zatvorimo ovu temu.

Upozoravam male i mlade investitore da ako ne znaju sta rade, beze od ovog papira.

Nije na forumu

#116 2007-03-01 17:51:05

istrazivac
Član
Registrovan: 2007-02-13

Ivan upisano:

Ivan upisano:

Zabava za sirotinju. Potrazi malo po arhivi sta smo pricali o ovom papiru i u uvek zanimljivom zezanju koje je prisutno na njemu smile
I moj savet : bezi.

Da citiram samog sebe od pre godinu dana jos jednom ( U Arhivi imate i starije postove), i da jednom za svagda zatvorimo ovu temu.

Upozoravam male i mlade investitore da ako ne znaju sta rade, beze od ovog papira.

Samo jedan mali komentar,svaka vam cast moderatori,sto pazite na to i ne dozvoljavate da se ljudi zalete. OK svako od nas moze d pogresi,ali u ovom poslu greske puno kostaju.Jos jednom svaka pohvala,i drago mi je sto pazite na postove,cak i ako se licno nadjem pod sankcijama.Srdacan pozdrav za sve.

aikb,pzpb,sjpt,glos,psbn,paba,toza,cybn,agbc,agbn,NVDM:)

Nije na forumu

#117 2007-03-13 16:49:48

miroslavlazarevic
Član
Registrovan: 2007-02-19

Sta mislite jel vredi sad kupovati?

Nije na forumu

#118 2007-03-15 14:25:02

Sherlock
Član
Registrovan: 2005-03-24

Ne znam da li se radi o bas toj IKLB, ali vredi procitati !

Danasnji Glas javnosti http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/sr … 1405.shtml

Održan protest radnika Industrije kugličnih ležajeva
Šetnjom do akcija

Radnici preduzeća IKL "Alatnica" juče su prvi put izrazili javni protest u cilju zaštite vrednosti svojih akcija pred najavljenu prodaju ove firme. Oko tri stotine zaposlenih i onih koji su prinudno otpušteni izašli su u mirnu šetnju ulicama Beograda koju su započeli ispred zgrade preduzeća u Dalmatinskoj ulici.

- Većinski akcionari koji su vlasnici 58,3 odsto akcija doneli su odluku o prodaji imovine velike vrednosti, iako za to nisu imali pravo. Ponuda kupca je bila sedam miliona evra, da bi se kasnije predomislio i ponudio devet miliona. I jedna i druga suma su besmisleno niske s obzirom da se radi o atraktivnoj lokaciji, a nezvanično smo saznali da je prodaja već izvršena i da je za preduzeće uzeto 14 miliona evra - rekla je Stana Rondić, predsednik Udruženja malih akcionara IKL-a. Rondićeva je istakla i da radnicima akcionarima, kojih ima 830, pripada 25 odsto akcija i da je njihov osnovni cilj da prodajom dobiju svoj deo i tako na legalan način spreče ovakvu vrstu "krađe", jer smatraju da preduzeće ne vredi manje od 26 miliona evra.

- Moja supruga i ja radili smo u ovoj firmi po 30 godina, da bi 2002. godine oboje dobili otkaz. Nije nam isplaćen deo zarade, zatim otpremnina, a sada hoće da nas obmanu i za akcije - kaže Milomir Marković, jedan od radnika. Kako su najavili, nastaviće sa borbom dok se ne izbore za svoja prava, a od naredne nedelje planirano je da započnu i štrajk glađu.
M. Č. - M. A.

Poslednje editovanje od Sherlock (2007-03-15 14:28:08)

---------------------------------------------------

Nije na forumu

#119 2007-03-17 19:44:18

Lepi Gole
Član

Sherlock: “Ne znam da li se radi o baš toj IKLB, ali vredi pročitati !”
------------------------------------------------------------------------------------------
Da - to je IKLB, ali nije vredno čitanja jer – ni kraće vesti, ni više neistina.
Ukupan broj okupljenih, od kojih samo troje zaposlenih (Sic!?!) nije bio ni blizu 300, nego 128 u glavu tačno, a u šetnju je krenuo tek svaki drugi.
Organizatori (kolovođe) bili su “privredni i berzanski magovi” pominjani u postovima 51 i 55, kao i Edukacija>Šta kupiti>Post 44.
Zašto? Zato što im je propala “igranka” da cenu jedne akcije napumpaju do obećanih 15 evra. Za to, osim dosta novca, treba i poprilično znanja i pameti.
Pošto ih mali akcionari, koji već mesecima finansiraju ovo foliranje, sa puno razloga sve više stiskaju i traže ispunjenje (lažnih, neispunjenih i neispunjivih) obećanja, odlučili su se da barem naprave ovaj i najave neke nove hepeninge.
Dragaševe procene (26 miliona i to na bazi izgradnje i prodaje nekakvog budućeg poslovno-stambenog objekta koji još nije ni nacrtan), valjda niko razuman ne uzima kao ozbiljne.
Iskreno se nadam da onaj mučenik ne misli izbiljno da štrajkuje glađu jer je u noći sreda/četvrtak , kako su mediji preneli, neki čovek u Nišu umro posle 37 dana ovakvog načina protesta zbog nerešenog stambenog pitanja.
Ako se ipak na tako nešto, ne daj Bože, odluči, rešenje je u rukama B.D. i drugara. Miroslave – pouči ga da zatraži od ovih “barona” da mu izbroje po 15 evra za svaku njegovu, možda i ženinu akciju (njima dosta, a i nije neka para) ali neka im prećute da ostala dugovanja nisu mogla nikome da budu isplaćena u celini jer su baš ti “eksperti” podneli toliko tužbi i blokada računa, da će to prilično potrajati. Nema veze što će, kao i sve dosadašnje, izgubiti i ove sporove jer “Ćud je ćud, a sud je sud”.
Mislim da bi tema IKLB mogla polako da se preseli u neku drugu – sociologija, psihopatologija i sl., ako postoje.
Stvarno mislim da joj ovde više nije mesto.

SAPIENTI SAT

Poslednje editovanje od Lepi Gole (2007-03-17 19:59:48)

Nije na forumu

#120 2007-03-19 15:18:24

Sandra
Član

19.03.2007  96 6,67 1.355  6.210 1.583

Ipak se ovde nesto desava. Dans je bila mala kupovina ali bice interesantno propratiti naredne dane. Ako se nastavi potraznja znaci nesto se desava. Videcemo.

Nije na forumu

#121 2007-03-19 16:01:56

nikolvad
Član
Registrovan: 2007-02-01

Sandra upisano:

19.03.2007  96 6,67 1.355  6.210 1.583

Ipak se ovde nesto desava. Dans je bila mala kupovina ali bice interesantno propratiti naredne dane. Ako se nastavi potraznja znaci nesto se desava. Videcemo.

Ko se vatrom igra....

Nije na forumu

#122 2007-03-21 21:30:53

Lepi Gole
Član

Sandra:
„Ipak se ovde nesto desava. Dans je bila mala kupovina ali bice interesantno propratiti naredne dane. Ako se nastavi potraznja znaci nesto se desava. Videcemo“.

Videli smo! Šta? Ja, barem, ništa značajno i neočekivano!

Videli smo i kupoprodaju 17 akcija (manje od 20 evra) i 10 akcija (malo više od 10 evra), kao i nekoliko „posnih dana“. Ako ovako nastavi, ne treba isključiti nove lomove na Šangajskoj berzi!?! A tek Tokijo, London i Njujork?
Sandra, čak i da se ponovi „cunami“ sličan  onome u periodu 24. Januar – 20. Februar, ili neki još veći, treba znati da je to i dalje svojevrsni ruski rulet.
PRESIPANJE IZ ŠUPLJEG U PRAZNO može se vršiti i u prizemlju (na niskim cenama), na nekim višim spratovima (po srednje visokim cenama), kao i na vrhu solitera (po vrlo visokim cenama).

Otkriću ti jednu tajnu. Sasvim je moguće da po završnom računu, zbog prihoda po osnovu prodaje dela imovine na ovoj lokaciji, knjigovodstvena vrednost bude blizu, čak i nešto više od do sada najvećih 199 dinara. I šta onda? Opet ništa!
Suština je, po mom dubokom uverenju, ono što je napisano u mom prvom postu (#51). Šta ćeš sa akcijama koje će možda vredeti mnogostruko više od cene po kojoj si ih kupila ukoliko ih ne možeš prodati u nekom doglednom vremenu, da ne kažem – onda kada ti to poželiš, ili kada ti bude potrebno?
Najkrupniji imaoci akcija za tim akcijama jednostavno nemaju niti će imati potrebe, samim tim ni interesa. Šta preostaje? Da sitniji akcionari, kao i do sada, međusobno trguju i budu zadovoljni ako su dobro kupili i još bolje prodali. Oni koji loše kupe i još lošije prodaju (ili čuvaju da bi sačuvali nešto ponosa i da lakše "vidaju rane") svakako su na gubitku. Srećom (nadam se) – ipak ne velikom.

Reći ću ti još jednu (Desankinu) tajnu:
„Ne ostavljaj me nikad samog kad neko svira.
Mogu mi se učiniti duboke i meke oči neke sasvim obične.
Može mi se učiniti da tonem u zvuke, pa ću ruke svakom pružiti.
Može mi se učiniti lepo i lako voleti kratko - za jedan dan.“

Poslednje editovanje od Lepi Gole (2007-03-22 12:05:03)

Nije na forumu

#123 2007-03-22 11:31:49

Sandra
Član

Ma ja sam kupila za 90 i nadam se da ce cena skociti opet kako bih prodala. A ti si bas romantican , raznezio si me !  Hvala!

Nije na forumu

#124 2007-05-12 19:44:17

Branko
Član
Registrovan: 2006-12-06

Ima li nekih novosti o IKLB, ili sam ostao jedini koji ga ima u portfelju?

Nije na forumu

#125 2007-05-12 19:59:50

Lepi Gole
Član

Branko: …

Stabilno mala ponuda, još manja potražnja, jednom rečju – “Mrtvo more”, o čemu govori i “EKG” na BELEX-u.
Obračunska vrednost akcije (po god. bilansu za 2006.) je 128,69 RSD
Inovirani prospekt: http://www.belex.co.yu/prospekti/IKLB___.html
Nije baš veselo, ali nemoj mnogo da se sekiraš, pogotovu ako si ušao do 60 RSD. Strpljen - spašen!

Nije na forumu

#126 2007-05-12 20:30:50

Branko
Član

E, moj Lepi Gole,  napisao bi ti cenu mog ulazka ali mi je žena u blizini pa ču ostat bez večere. Ali kako kažeš, nema druge nego strpljenje. Ipak ovako ugodnog P/B nema niko na beleksu, hehe.

Nije na forumu

#127 2007-05-12 20:37:26

Lepi Gole
Član

21-II-2007.?
41?
3x60?!

Doručkuj sam, ručak podeli sa prijateljem, a večeru daj neprijatelju.
Tako preporučuju nutricionisti, ali ih (ni) ja ne slušam.

Nije na forumu

#128 2007-05-12 21:08:04

Branko
Član

170 ležajax197

Zamisli koliko je to večera, pogotovo ako ih pohujem. Počastit ču i mog brokera, koji je kupovao pet dana. Inače je brzih prstiju ali mi nije rekao, da ima samo dva.

Nije na forumu

#129 2007-05-12 22:15:07

Lepi Gole
Član

Branko: …

Da, proverio sam i vidim jasno šta se desilo. Zelo ušeč, ampak ne preveč!
Uz sve kritike tvom brokeru, žao mi je što, kao stariji član od mene, nisi pročitao, nisi razumeo ili si olako shvatio dve završne rečenice mog prvog posta na ovom Forumu (IKLB #51 od 17-II-2007, da ne citiram sam sebe). Tada je još bilo vremena da se “povuče ručna”.
Ne znam koliko će te ovo utešiti, ti si još dobro prošao jer ima mnogo drastičnijih ulaza od tvog (cena x količina).
Za kraj, ipak jedna dobra vest. Grupa “privrednih i berzanskih magova” koja izvodi akcionare i voda ih u šetnje po Beogradu od institucije do institucije (o kojima sam dosta pisao) u četvrtak gubi još jedan, verovatno poslednji, sudski spor, a pokrenuli su ih na desetine pred svim mogućim sudovima i tužilaštvima.
Posle toga neće biti više ozbiljnih prepreka da firma počne da planira i organizuje normalan rad (da proizvodi) bez čega je priča o IKLB akcijama obično mlaćenje prazne slame.

Na svidenje!

Nije na forumu

#130 2007-05-13 07:12:33

Branko
Član

Hvala Lepi Gole na info, znači ipak ima nade da firma dobije pravu vrednost i na berzi.

Nasvidenje i tebi, pa lep pozdrav.

Nije na forumu

#131 2007-05-21 22:54:19

Sandra
Član

Dragi moji, Drage moje HYPO je na 31 mestu. JA nisam pratila dugo ali mi se cini da su oni kupovali zadnjih dana. 31 Mesto!!!

Od kolevke pa do GROB-a najlepse je djacko doba. Hvala !

Nije na forumu

#132 2007-05-22 10:04:14

Sandra
Član

U prospektu na belexu nema vise ni zemljista u centru Beograda ( valjda je bilo KN. Danilova ili Dalmatinska od 2.4 ha, nisam sigurna). Da li to znaci da su svi koji su kupovali akcije zbog prodaje zemljista i zarade ostali kratkih rukava. Da li neko zna sta se desavalo i gde su pare od prodaje ako ih je uopste bilo jer kazu da ni ta zemlja nije bila njihova. Sta se ovde sve izdesavalo i zasto HYPO alpe adria ulazi polako?

Lepi Gole ajde neki Lepi komentar na temu IKLB-a, please!

Poslednje editovanje od Sandra (2007-05-22 10:10:02)

Nije na forumu

#133 2007-05-22 15:12:10

Lepi Gole
Član

Sandra: ...

Sa komentarima ću malo sačekati kako bi neki drugi iskoristili „preče pravo“, a do tada evo malo brojki i tek nekoliko reči:

HYPO ulasci:
22-II-2007; 700 x 144 RSD=100.800 RSD
02-V-2007; 157 x 80 RSD=12.560 RSD
10-V-2007;  89 x 80 RSD=7.120 RSD
14-V-2007; 709 x 81 RSD=57.429 RSD
UKUPNO 1.655 akcija (0,05641%) za 177.909 RSD (oko 2.170 evra); prosečan ulaz 107,5 RSD/akc.

„Lagani ulazak“ (nasuprot naglom i grubom) u nekim situacijama svakako ima svojih draži, zar ne!?
Za pravo na jedan glas u skupštini potrebno je samo 20 puta po 1.655 akcija (tačno 33.000).

Baš sam neki dan prolazio tuda i video da je to „zemljište u centru Beograda“ i dalje tamo gde je i pre bilo. Časna reč! Siguran sam da će tamo i ostati jer je ono bilo, a i nadalje je, vlasništvo države Srbije, o čemu sam ranije pisao (IKLB #51 i Forum>>Edukacija>>Šta kupiti #42). Kome to nije bilo jasno i ko je kupovao akcije da bi zaradio zbog prodaje zemljišta (!?), neka eventualni gubitak proknjiži kao školarinu, jer je, ipak, nešto naučio. Neka i dalje veruje onome što pričaju i pišu B.D., više puta pominjana grupica „privrednih i berzanskih magova“ i nekoliko „barona“ sa Foruma.
Uostalom i vreme je za „kratke rukave“, jer je prilično toplo.

Nije na forumu

#134 2007-05-22 15:38:20

Sandra
Član

Garantujem ti da zemljiste nije gradsko. Uskoro cu objaviti dokumentovano. Deo je bio u vlasnistvu IKLB-a a deo od 23 ara nije resen. Inace 30 maja je rociste i prodaja ce biti ponistena jer su to uradili bez odluke akcionara. Inace Prva cetiri mesta su ista firma koja se registrovala skoro pod jednim maticnim brojem. Do daljeg nemaju dvotrecinsku vecinu da bi odlucivali. Spremam citavu dokumentaciju i za koji dan objavljujem. I dalje sam ubedjena da ce cena ici gore. Pozdrav svima i ne prodavajte akcije.

Nije na forumu

#135 2007-05-22 15:52:12

Lepi Gole
Član

Hic Rhodus, hic salta!

Nije na forumu

#136 2007-05-22 15:53:40

Sandra
Član

Nisam hip hoper? Ali videcemo. : )

Nije na forumu

#137 2007-05-22 16:11:33

Lepi Gole
Član

Prijateljski i besplatan, ponavljam – besplatan savet Sandri:
Ne žuri sa objavljivanjem bilo čega, barem ne do 30-V-2007, da ne bi ispala smešn(ij)a.

„Velja kruška u grlo zapadne“ /Vladika Danilo – „Gorski vijenac“

Nije na forumu

#138 2007-05-24 20:43:36

freelancer76
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 2007-04-19

Vidim da je HYPO ušao.
Razmišljam da li da i ja uletim, dok je jeftino...

Most people are more freightened of losing then anxious to WIN !!!

Nije na forumu

#139 2007-05-29 10:21:29

Sandra
Član

Ljudi ne prodavajte tako jeftino akcije. Hypo se svaki dan pojačava i sada je vec na 14 mestu. Isto tako sam obara cenu i samo jedan dan ponudi 557 akcija po ceni od 75 dinara ( srecom niko nije kupio) . Zatim ljudi prodaju po nizim cenama a HYPO  kupuje i kupuje. To radi na GLBG-u SINT-u i ostalim akcijama.

Nije na forumu

#140 2007-05-29 12:24:44

Noob
Član
Registrovan: 2006-09-06

Sandra upisano:

Ljudi ne prodavajte tako jeftino akcije. Hypo se svaki dan pojačava i sada je vec na 14 mestu. Isto tako sam obara cenu i samo jedan dan ponudi 557 akcija po ceni od 75 dinara ( srecom niko nije kupio) . Zatim ljudi prodaju po nizim cenama a HYPO  kupuje i kupuje. To radi na GLBG-u SINT-u i ostalim akcijama.

Sandra.. Polako. Pod imenom  HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG se krije zajednicki racun fizickih lica u Hrvatskoj, znaci proda Pera, kupi Mika. No big deal. Nije nikakva rec o Hypo banci vec ona samo servisira vise investitora.

Ovakve zablude vidjam na raznim temama pa posto sam ovo napisao na temi koju ljudi slabo citaju a mrzi me inace da svakome crtam, to bi bilo lepo od tebe da kad negde sad naletis na nekoga ko je isto mislio kao ti da mu lepo objasnis. Sa kolena na koleno. Previse se ljudi lozi na "jao Hypo kupuje"

Nije na forumu

#141 2007-05-29 16:30:33

freelancer76
Član
Registrovan: 2007-04-19

Noob upisano:

Previse se ljudi lozi na "jao Hypo kupuje"

True, true...

Most people are more freightened of losing then anxious to WIN !!!

Nije na forumu

#142 2007-05-29 18:12:14

Lepi Gole
Član

Freelancer76, #141: „True, true...“
Da li je ovo priznanje loženja na „jao Hypo kupuje“ jer ne mogu drugačije da razumem prethodni dvorečenični post #138? No, bolje ikad` nego nikad`.

Noob: „Ovakve zablude vidjam na raznim temama ...“
Očigledan je tvoj trud da biranim rečima ukažeš na prilično rasprostranjenu zabludu, koja u ovom slučaju to nije. Ovde se radi o neveštom pokušaju prikrivanja lukrativnih motiva i/ili elementarnom neznanju, toliko karakterističnom za člana registrovanog početkom februara, koji žari i pali na 14 tema, a koji sredinom maja na Forum>>Edukacija postavlja pitanje, odnosno traži pojašnjenje razlike između nominalne i obračunske cene?!

Setih se nešto mog profesora latinskog koji nam mudro govoraše: „Margaritas ante porcos“

Poslednje editovanje od Lepi Gole (2007-05-29 21:10:42)

Nije na forumu

#143 2007-05-29 23:14:28

Noob
Član
Registrovan: 2006-09-06

Pu, pu, daleko bilo. Post #138 me nije dotakao.

Post tipa:

Vidim da je ****** ušao.
Razmišljam da li da i ja uletim, dok je jeftino...

bi mogao da se ubaci kao jedan od potencijalnih template-a pri postovanju.

Na Sandru se odnosio post iako mi je i ona onomad na POPL-u bila sumnjiva. Nisam imao snage da inspektorisem niti me se ticalo preterano, kreda se gubi vrlo lako.

A generalno ovde ljudi daju sebi za pravo, i pored ociglednog neznanja, svasta da pisu i svasta da odvale. Na ooruk.

Poslednje editovanje od Noob (2007-05-29 23:16:35)

Nije na forumu

#144 2007-05-30 09:51:27

Sandra
Član

Ja te stvari nisam znala, a da sam nova u ovome nova sam. Pa imam pravo da pogresim ( lupetam - kako bi rekla lepa gola )! Dajte sansu!!!!!

Nije na forumu

#145 2007-05-30 10:46:29

Lepi Gole
Član

Sandra: „... Inace 30 maja je rociste i prodaja ce biti ponistena jer su to uradili bez odluke akcionara...“

Danas je 30. Maj i evo mog javnog predloga Sandri.
Ukoliko prodaja bude poništena otkupljujem od nje sav IKLB kontingent (navodno kupljen po 90) po kursu (kvoti) 1:20, dakle po 1.800 RSD što je svih 50% više i od onih famoznih 15 evra!
Jel` pošteno?
Ako je ovo malo - evo i dodatka: sve ostalo iz njenog portfolia plaćam joj po kvoti 1:10.
Čekam.

Poslednje editovanje od Lepi Gole (2007-05-30 11:19:07)

Nije na forumu

#146 2007-06-01 09:35:22

Branko
Član

Danas je 1.6. Ima li novog Lepi Gole u vezi hartije ili barem u vezi Sandre?
Pozdrav

Nije na forumu

#147 2007-06-01 10:55:10

Sandra
Član

Pomereno rociste za 6 jul. Pokusavaju da se nagode sa akcionarima.

Nije na forumu

#148 2007-06-01 13:10:25

Lepi Gole
Član

Branko: „Danas  je 1.6. Ima li novog Lepi Gole u vezi hartije ili barem u vezi Sandre“?

Jednom, ranije, već sam napisao, a to vredi i dalje „ne veruj ženi koja laže“.
Nema govora o bilo kakvoj nagodbi, niti je može biti, a odlaganje su (ponovo, kao i uvek do sada) tražili oni koji lažu i „muzu“ male akcionare.
I ovde već mesecima traje „mečkanje“kako je to briljantno napisala na Forum >> Svaštara >> AGBN-Café#128) i objasnila (#130) član bela koja, nadam se, neće tražiti drugu naknadu za korišćenje autorskih prava osim moje zahvalnosti, koju ju joj ovom prilikom izražavam.

Nemam pojma šta se dešava sa Sandrom. I dalje očekujem njen odgovor na ponudu iz posta #145 ili nekakvu kontraponudu.
Ako se ne oglasi po tom pitanju moraću, izgleda, da pojačam ponudu, da je udvostručim iako su i ove kvote prilično jake, zar ne?
Iskreno, očekivao sam (po onom „Winner Takes It All“) pošto je toliko sigurna u svoje izvore, da u postu #134 čak piše o nekakvim „njenim garancijama“ (u čemu i do kog iznosa – to ne piše), da će prihvatiti bačenu rukavicu i napisati nešto ovako:
- Ukoliko prodaja ne bude poništena, poklanjam „lepoj goli“ (barem) ceo svoj IKLB kontingent. Zaslužila je!

Možda tako nešto i usledi nakon što se SABERE od „kupovanja, prodavanja, oduzimanja i dodavanja“.
Trenutno (sa još nekolicinom eksperata) ima dodatnu frku jer je došlo i do izvesne pometnje, u odnosu na njihove gromoglasne najave, na GLBG.

Naš narod kaže: „Prazna vreća ne stoji“!

P.S.: Kada bude nečeg stvarno važnog u vezi hartije, a ne ispraznih naklapanja – javljam! Već sam malo umoran od svega ovoga, a neznalice su tako inventivne!

Poslednje editovanje od Lepi Gole (2007-06-01 15:41:37)

Nije na forumu

#149 2007-06-01 15:49:11

Branko
Član

Lepi Gole, znači imamo vremena za jedan štos.

Uhvati kuvar ribicu i ona njemu: Ispusti me, pa ču ti ispunit tri paprike.

Nije na forumu

#150 2007-06-01 15:57:55

Sandra
Član

Postoji i ona izreka "NE VERUJ SVAKOM MUŠKARCU KOJI SERE kao TI Gole Vole".
A ti fino u sud i overi tvoju tvrdnju da ćeš ukoliko prodaja bude bila poništena svojevoljno uraditi to što si rekao (useru SANDRI). A sud neka utvrdi ko je taj user kasnije.  Kad overiš taj papir, skeniraj ga i javno prikaži. A ja ću ti se javiti kada se suđenje završi.

Sudski spor se vodi, i oni nisu imali pravo prodaje bez većinske odluke. Znači izostavili su preko 40 % malih akcionara. Po svim tvrdnjama advokata i pravnika sud bi morao da poništi odluku. A ako to ne učini šta ja tu da radim u ovakvoj državi. OVO JE ISTINA. A vi pažljivo čitajte forum,ostale informacije i sami prosudjujte.Nikome ne verujte vec sami proverite.
A ti mi se skini sa kičme sa tvojim predlozima. Idi pa ga  šetaj i maštaj. I tu serenergiju usmeri ka nekom drugom.

Što se tiče GLBG-a kupovala sam još za ispod 1000 dinara. Za POPL sam imala duplo. U aikb sam ušla u februaru i prodala. A kada bi imao muda i overio tu izjavu u sudu izgubio bi sve u zivotu. Ne samo da bi izgubio novac, stan, nego nešto o čemu ni ne sanjaš.

Poslednje editovanje od Sandra (2007-06-01 15:59:03)

Nije na forumu

• Forum
  •  » Akcije
  •  » Industrija kuglicnih lezajeva - IKLB

PodnoĹľje foruma