Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/srlexic/public_html/diskusije/include/common.php on line 50
Economy diskusije / Licna borba protiv Ekonomske Krize u Srbiji

Economy diskusije

Forumi za sve vrste diskusija o privrednim kretanjima u Srbiji, regionu i svetu

Niste prijavljeni.

Objava

#1 2009-01-23 16:56:51

pepe21veka
Član
Iz: Beogradska Kalifornija
Registrovan: 2009-01-09
Web sajt

Licna borba protiv Ekonomske Krize u Srbiji

Predlazem ovu temu
Pored vasih licnih konkretnih primera sta radite za ublazavanje efekata ekonomske krize, mozete postaviti i licne korake sta ste uradili za siru zajednicu ne samo za vas licno.
Imam osecaj da ovo moze biti jako zanimljiva tema.
Hvala na saradnji!

Mozete da me mrzite, mozete da me volite ali morate da me postujete

Nije na forumu

#2 2009-01-23 17:09:50

pepe21veka
Član
Web sajt

Re: Licna borba protiv Ekonomske Krize u Srbiji

Evo da upisem prva odgovor

1. Resila sam da ne kupujemo piletinu na pijaci ili u radnjama, racunica je bolja da se kupe pilici po 45 din/kom, koncentrat tov, 1, tov 2 i prekrup za hranu i pun zamrzivac mesa, do sledece ture

2. Uzela sam zeceve, dva legla i za razmnozavanje i klanje, najcistije meso, zdravo, hranjivo a reprodukcija legla je brza

3. Koke nosilje, uzela sam pola pola, koke nosilje od 16 nedelja oko 500 din/kom, i stare koke od godinu dana 100 kom/kom, nosivost je lepa, mladice pronele posle 2 nedelje od kako sam ih uzela 100% a starije koke nose oko 80 % zavisi , neka nosi svaki dan , neka svaki drugi
Jaje na pijaci od 13 do 15 dinara , ovako ima i za kucu, komsiluk tako da i nema za pijac, sve se proda u komsiluku, kazu da su odlicna

4. Jedan telefon mobilni na post paid sam odjavila

5. Sir se pravi i od kupovnog mleka, 2l mleka malo Maje i oko 700 do 800 grama mladog sira uvek na trpezi

Sledece korake javljam cim pocnem da ih koristim u domacinstvu, ali vredi ona stara, "Ko zna da se snadje on zna"

Iako sam sa licnim snom da imam stan, sve ovo ne bih mogla da radim u stanu ili zgradi, tako da se tesim

Ako zivot da limun, uzmi secer i napravi limunadu.

Ziveli!

Nije na forumu

#3 2009-01-23 23:07:58

pepe21veka
Član
Web sajt

Veceras perem kosu, i nasmejem se jer mi ova tema pala na pamet. Rec je o kupovini u prodavnicama za 98 dinara, ne patim za markama i brendiranom robom,ali toliko ima dobrih stvari u tim prodavnicama da jednostavno vredi potrositi pare i pametno ih potrositi sto je daleko bolje
Elem, tecnosti za pranje sudova,stakla, kozmetika, od sampona za kosu, pakovanja za kosu,kucne  hemije sve kosta samo 98 dinara i verujte mi na rec, odlican je kvalitet
Moj omeksivac za ves zamirise celu ulicu, a ne samo terasu, a nisam platila vise od pakle cigareta.
Kad idem na slavu, rodjendan opet kupujem ovde, servis kosta manje nego u radnji gde se obicno prodaje,a i ostalo pokucanstvo, case, vazne,cinije
Kad je cena sirovina lepa, isla sam u Tempo i pazarila za dva meseca sto je moglo pa racun bude preko 30.000dinara , sad nema posla , cene male pa se opet snadjem sa ovakvim prodavnicama.Nece nista da mi fali sto nije Fery, ili Johnson
Parola snadji se smile

Nije na forumu

#4 2009-01-23 23:54:07

printer
Član
Registrovan: 2006-11-28

pepe21veka upisano:

Predlazem ovu temu
Pored vasih licnih konkretnih primera sta radite za ublazavanje efekata ekonomske krize, mozete postaviti i licne korake sta ste uradili za siru zajednicu ne samo za vas licno.
Hvala na saradnji!

Ako ne zameris mala korekcija. U napisu pominjes licni doprinos i korist za siru drustvenu zajednicu a da kasnije zapravo govoris o licnom snalazenju u nastupajucoj krizi. Za ovo drugo sve je u svakom slucaju za pohvalu i moglo bi biti korisno iskustvo za mnoge. Pri tome mislim na one "firmirane" u svakoj situaciji po bilo kojoj ceni. O ovome prvom mislim da bi svakako trebalo vise komentarisati jer sve ono sto se dogadja daje veliki prostor za masovnije delovanje. Daj da vise razmisljamo o tome, mozda neko dobije ideje od koristi kako za sebe licno tako i za drustvenu zajednicu.

Poslednje editovanje od printer (2009-01-23 23:58:29)

"Mlad si onoliko koliko si spreman da krenes iz pocetka"

Nije na forumu

#5 2009-01-23 23:56:05

pepe21veka
Član
Web sajt

printer upisano:

pepe21veka upisano:

Predlazem ovu temu
Hvala na saradnji!

Ovo bese citat a ne komentar?!

Nije na forumu

#6 2009-01-23 23:59:38

printer
Član

Izvinjavamm se zbog greske u koracima smile

Nije na forumu

#7 2009-01-24 02:48:20

Mika Hanuka
Član
Registrovan: 2009-01-13

1. Od sada necu vise kupovati tartufe u prodavnici, vec cu ih sam brati(otkopavati), wtf?

Top 3 Srbija dens čarts:
1. RECESIJO MOJA U APRILU - Mladja ex-Djogani i Akapunto bend
2. Narod šeni! - Kuka&Motika
3. Propadosmo k'o žeton - Babe narikače

Nije na forumu

#8 2009-01-24 14:57:31

pepe21veka
Član
Web sajt

printer upisano:

pepe21veka upisano:

Predlazem ovu temu
Hvala na saradnji!

Ako ne zameris mala korekcija. U napisu pominjes licni doprinos i korist za siru drustvenu zajednicu a da kasnije zapravo govoris o licnom snalazenju u nastupajucoj krizi. Za ovo drugo sve je u svakom slucaju za pohvalu i moglo bi biti korisno iskustvo za mnoge. Pri tome mislim na one "firmirane" u svakoj situaciji po bilo kojoj ceni. O ovome prvom mislim da bi svakako trebalo vise komentarisati jer sve ono sto se dogadja daje veliki prostor za masovnije delovanje. Daj da vise razmisljamo o tome, mozda neko dobije ideje od koristi kako za sebe licno tako i za drustvenu zajednicu.

Kopiran deo sa jedne teme koja govori o Srpskoj privredi ali ima dodirnih tacaka sa ovom
http://www.economy.rs/diskusije/viewtop … 81#p156881

Ovo jeste stara tema i koliko sam shvatila prenesena je sa nekog drugog sajta, no kako god lepa je i korisna.
Bogu hvala, postoje privatnici koji su u ovom vidu pomoci uzajamne nasli resenje i izlaz kako za sebe kao krajnjeg proizvodjaca tako i za druge manje finansijski likvidne ljude , ali ko sto kaze poslovica, za pametne ljude resenje se brzo nadje.
Elem , primer o kome pricam je proizvodjac hrane u vidu slatka, dzemova, sokova i paradajza kako mlevenog sa zrnom tako i bez semenke.
Covek je lepo nasao domacinstva koji imaju zemlju, ne samo na njivi vec i sa lepom okucnicom, gde snajke mogu da sede kuci i lepo uzgajaju kako paradajz tako i krastavce, papriku.
Snajke odusevljene, i njihovi muzevi jer je zagarantovan kupac, dobije se seme ili rasad, i ulaganje je samo rad, normalno u susnim periodima potrebno je imati i sistem navodnjavanja za leje
Slusajuci ovaj primer i poznavajuci kvalitet krajnjeg proizvoda, odusevljava me entuzijazam ovog coveka koji rukovodi ovim malim porodicnim preduzecem i njegovoj zelji da ne bude samo njemu dobro vec i da sira zajednica ima koristi, bar onaj deo domacinstva koji udju u tu pricu, Ovu temu cu kopirati i na mojoj temi
Licna borba protiv ekonomske krize
Jer zasluzuje kao primer da bude na ovom forumu, i da ljudi shvate da konacno od kuknajve nema nista, a i nije nekako zabavno kad je sve potaman da se neko hvali kako je uradio ovo ili ono.
Udruzivanjem sredstava i rada , proizvodjac krajnjeg proizvoda, i proizvodjac sirovine je cini mi se recept koji moze da bude zlatni Eldorado za Srpsku privredu.
Postoje kocnice a to je dakako nasa administracijl, koja sa jedne strane prica kako pomaze a sa druge strane odmaze, daleko joj lepa kuca bila, dogovor kucu gradi , pa tako i u ovom slucaju izmedju seljaka i proizvodjaca daje rezultate.
U razgovoru sa Direktorom firme o kojoj pricam cula sam podatak da je za sad vec od oko 50 domacinstava spremno da ucestvuije u toku ove godine u ovom projektu koji je covek osmislio i da to prevazilazi proizvodne kapacitete, ali Bogu hvala kad ima ljudi koji zele da rade.
Ima puno proizvodnji , pa cak i metalna industrija, koja cini mi se da je totalno zaboravila koliko po Srbiji ima radionica sa bravarima i odlicnim majstorima koji su ostali bez posla a strugovi stoje ugaseni
Mega firme, htele ili ne ako zanemare malu privredu i ove kapacitete ostace bez dobrih rezervnih delova,jer su se prvenstveno oslonile na rad i nabavku tih delova iz Kine i okruzenja, a kvalitet ne treba da spominjem
Na zapadu rezultate te politike vec osecaju uveliko njihovi gradjani jer je velika stopa nezaposlenih i opustanja,ako kvantitet pobedjuje kvalitet onda nije za cudo sto se nebogati krajnji potrosaci okrecu drugim proizvodjacima koji nude bolji kvalitet robe koju kupuju.
Za Srbiju mi je drago sto postoje ovakvi ljudi, kao primer o kome pisem i daj Boze da ih je Vise kao sto rece Aleksa,i da budem iskrena iako ne posedujem zemlju razmisljam da udjem u neki poslovni odnos sa doticnom firmom, ako ne vec licno ovde bar zemlje ima u izobilju koja stoji  u parlog i ljudi zeljini

Poslednje editovanje od pepe21veka (2009-01-24 14:59:47)

Nije na forumu

#9 2009-01-24 14:58:54

pepe21veka
Član
Web sajt

Mika Hanuka upisano:

1. Od sada necu vise kupovati tartufe u prodavnici, vec cu ih sam brati(otkopavati), wtf?

Mozes da usput beres malo i levitog bilja, i to ima cenu, cini mi se seme cicka ide kilogram oko200 evra, moram da proverim

Poslednje editovanje od pepe21veka (2009-01-24 15:00:08)

Nije na forumu

#10 2009-01-24 15:14:33

maberto
Član
Registrovan: 2007-03-30

pepe21veka upisano:

Koke nosilje, uzela sam pola pola, koke nosilje od 16 nedelja oko 500 din/kom,
Jaje na pijaci od 13 do 15 dinara.

Za kokicu od 16 nedelja je po meni puno 5,5 evra. Ako ona snese za godinu dana oko 200 jaja po ceni od 15 centi to je 30 evra. Vise od 15 evra ce trebati samo za hranu za tih godinu dana. Ima i ostalih troskova. Bilo bi dobro da vodis detaljnu statistiku troskova i prihoda da znas na cemu si a po mogucstvu i da obavestis forumasku javnost. Takodje bi bilo zanimljivo i da vodis statistiku nosivosti mladih kokica tako i ovih jedno godisnjih koje verovatno imaju dosta manju nosivost.

Miko, jel kad kazes sam milsis na sebe i Dzekija together?

Nije na forumu

#11 2009-01-24 15:49:47

pepe21veka
Član
Web sajt

Koke mladice nose svaki dan, a starije koke rekoh da ima variranja, sto se tice ostalih troskova, tu je samo hrana, koja se ne rasipa, vec trosi onoliko koliko je za kavez potrebno
Da sam farma , pa da sednem i da izracunam,svaku stavku, pa i koliko energije potrosim kad se bavim sa poslom kod njih, ovako sam  njih uzela sa sebe i prodaju cisto kao iz hobija
Na zalost ja ne spadam u ljude koji imaju digitrom uz sebe non stop,radim ono  sto mi se svidjai dokle vidim da imam racunicu, za sad da kucnem u drvo, za pare koliko sam ulozila u njih, i za hranu,one same sebe hrane uz to kupujem i hranu za tov pilica bas od  tih istih para koje uzmem za jaja, i tako meni je racunica u plusu jer sam zatvorila krug
Mozes me slobodno pobiti sa svojom drugom racunicom ali ja znam da mi jaja ostaju i za kucu, imam i za prodaju, one ne trpe gladne a hranim i pilice za klanje.
Kad god sam u zivotu uzela papir i olovku, i sela da racunam papir prica jedno a zivot sasvim drugo, tako da sam ja papir bacila i dok meni dobro, teram po svome
U mom poslu samo primer, kad sam radila svaki dan i kolima sa prikolicom isla za Bgd svi su se cudili koliko ja trosim za gorivo i kako se to meni isplati
Jednostavno lepo, jer nije sve u parama ima nesto i u robi.
Nadam se da ljudi koji imaju farme sa 1000 koka nosilja znaju svoju racunicu bolje od mene, i da su veoma uspesni, jer je jaje kvarljiva roba,ja to cisto iz hobija i planiram da popnem koke na 50 kom vec na prolece i uz to i pilice za tov,i ako tada puknem javljam i skidam kapu, sto ce znaciti da cu morati da sednem i da ucim i iz pocetka
JEDNA KOKA + HRANA + MESEC DANA = XKOM JAJA X CENA =?
Vi ste eksperti na veliko, skidam kapu ja sam tu da ucim, slusam , gledam i probam da unapredim neke stvari
Lepo me je citati i mozda interesanto jer sam laik ali nemoj odmah da me zoves na racun ili statistiku
Ja sam ti dete naroda, iz varosice ja ucim od vas a mozda i vi nesto od mene

Nije na forumu

#12 2009-01-24 16:03:14

Mika Hanuka
Član

maberto upisano:

Miko, jel kad kazes sam milsis na sebe i Dzekija together?

Jok, iskljucivo vodim svoje svinjce Prajslesa. smile

Top 3 Srbija dens čarts:

Nije na forumu

#13 2009-01-24 18:27:05

maberto
Član

Pa da, prase je logicnije za te potrebe u Srba.

Pepe, nisam ja nikakav ekspert nego sam skoro citao o kokicama pa sam zapamtio te cifre usput kupio i jaja i tako paceo malo da se znimam za te stvari. Malo sam se i raspitivao kod nekih koji imaju kontakte sa velikim proizvodjacima i oni se zale naravno ko i uvek. Zato me i zanima iskustvo nekog iz prakse, tj ko pocinje sa malo. Ako tvoje koke nose svaki dan to je ekstra jer se smatra da sve sto kod nas bude preko 250 jaja godisnje da je veliki uspeh. Takodje je bitna i velicina jaja  gde imas klase (kod nas prevaranti lazu za klasu), i naravno jako bitna ishrana koja utice i na cenu jaja ali da ne tupim vise. Cisto moja preporuka je da kad si vec krenula i imas uslove da mozda se malo bavis i statistikom jer mozda sutra uspes  da podignes na visi nivo proizvodnju. Kod nas ovaj posao ima perspektivu a u svetu takodje ali moraju da se ispostuju odredjeni uslovi jer to sto se kod nas radi kod njih vise nije dozvoljeno mislim na EU. I tako dalje da ne sirim ozbiljna prica.

Nije na forumu

#14 2009-01-24 19:10:15

printer
Član

DSosta dugo sam vec "privatnik" koji se bavi drugim stvarima ali se i necemu naucio tokom ovih godina. Mislim da je ovo primenjivo i na ovu diskusiju. U biznisu si ili samozaposlen-tj sitni privatnik koji svojim radom-proizvodom ili uslugom obezbedjuje materijalno sebe i svoju porodicu ili veliki proizvodjac-SREDINE NEMA. Pepeov primer bi mogao biti tako nesto. Medjutim, svi mi ko pre ko posle postavimo stvari kada vec nesto radim sto to ne bih umnozio i dostigao  neku akumulaciju koja ce mi obezbediti da najpre manje a posle i u opste ne radim. Tu pocinju razne zamke koje uglavnom staju glave entuzijaste. Rewcimo na primer jaja koja su pominjana. Cifre verovatno nisu apsolutno tacne ali su bliske. Neko ovde izracuna prihod od  30-tak eura po koki godisnje. 1000x30= 30.000 eura godisnje. Lepa cifra ali sigurno nije ta. Prvo sto kada dostignete taj "tiraz" koka morate svoju robu ponuditi megamarketima ili drugim vecim prodavnicama. Na zalost ali istinito je da sto je market veci to je i bezobrazniji. Prvo, jaje koje ima cenu na pijaci od 10 din recimo u marketu necete dobiti vise od 7 garant. Na to treba dodati kreditiranje marketa bar nekih 60-tak dana ako ne i vise, a da ne govorimo o povracaju jaja koja se vise u nista ne moguutrositi. Ovoliki broj koka trazi osim odredjenog smestaja i vrlo odgovornu negu. Zamislite samo da ste neodgovorni i naleti neka bolestina i pobije vam jato. Katastrofa. Tu svakako sada morate i dodati cenu radne snage, energije, dazbina drzavi.......... Istopi se onih triest hiljada ocas, No, ipak ne zelim da ostavim pesimistican utisak, vec samo zelim da upozorim da kada neko krece u posao mora dobro da ukalkulise sve. Ah da, godisnja inflacija koja je recimo 10% poejede vam 3000 brzinom svetlosti. E, sad zasto mali kapaciteti (Kao Pepeova farmica) uvek uspevaju. Prvo se ne racuna cena sopstvenog rada. Potom se u obzir ne uzimaju troskovi energije. Proizvod se prodaje po pijacnoj ceni koja je u principu i najveca bez ikakve stete, nema povracaja, nema kreditiranja, trenutno se reaguje na inflaciju. Ako i bude neprodatih jaja ona svakako zavrse u tiganju ili nekoj dobroj torti. Uz sve nema ni drzavne globe za ovakav posao.
I na kraju neki usputni podatak ljudi koji se bave tim poslom je da je zarada na jajetu oko 5 dinara pri ceni od 12 dinara i "tirazu" do 500 koka nosilja.

Poslednje editovanje od printer (2009-01-24 19:11:57)

Nije na forumu

#15 2009-01-24 20:17:13

pepe21veka
Član
Web sajt

@Maberto, ako ces da krenes u posao sa kokicama, predlazem na osnovu iskustva, ali nisam ekspert vec pricam iz iskustva i sa malim brojem kokicakoje gajim trenutno,
ali ako planiras na vece, uzmes pilice za tov i probaj sa prepelicama, makar deset kokica.
Prepelice nisam uzela licno jer se dvoumim da li da uzmem par dzakova sa kompostom za pecurke, imam lep podrum ili da uzmem prepelice za jaja takodje za prodaju.
Koliko god u zivotu bilo sta da radim, uvek gledam da zatvorim ciklus, tako sam i na ovom primeru zatvorila ciklus jer imam koke nosilje, nose jaja, ta jaja prodam kupim hranu za njih, hranu za pilice koje hranim 2 meseca i na kraju, imam meso
Meso od pilica nisam prodavala, ostavila sam za kucu, ali koke nose i dalje
Sto se tice mladica, desilo se da prvih dana jaja nisu lepo formirana, bilo je i cudnih oblika, ali su brzo pocele da nose lepa i sad ako pricamo o klasi,posle 6, do 7 meseci nose krupna, bas krupna
Sto se tice starijih koka, koje , ne znam razlog mnogi veliki uzgajivaci prodaju posle 12 meseci, nose od starta krupna jaja,  znam da se zene biju oko njih, a njih kupis u paritetu 5 starih koka za jednu mladu
Sad dokle ce da nose ne znam, jedna nam je zivela pre par godina bas dosta i do kraja je nosila jaja, mislim na stariju koku
Meni je to hobi ili potreba, ali nije tesko oko njih, tako da cu biti zadovoljna da dodjem do 50 kom ovog proleca pa cu videti, gde sam i sta sam.

@Printer , mislim da ste lepo dali prikaz male farmice, i pogodili sustinu.Kad sam razmisljala kako da smanjim troskove za hranu za kucu, u startu sam odustala od uzgoja svinje, a ovde ima lepih sorti, ali se ne isplati sa cenom kukuruza,stocnog brasna, , zita pa koliko treba da se hrani i na kraju sta ako je meso zarazeno. Kud si bio sta si radio, nigde.
Ovako zivina,zecevi i to je to.
Meso, svinjsko i govedje, kupujemo u Smederevo, jeftinije je i do 40 posto u odnosu na Bgd a posto sam izmedju Bgd i Sd, taman se namestilo.
Svako dobro zelim svima i hvala sto ucestvujete na ovom delu foruma svojim postovima

Nije na forumu

#16 2009-01-24 22:01:41

maberto
Član

Najbolja jaja su super klase i treba da budu oko 70gr, tako da to mozes i sama da utvrdis. Koke nosilje imaju punu nosivost od godinu dana tako da nema razloga da ih tako rano prodajes posebno jer si ih skupo platila. Te starije koke oko kojih se neko otima je druga prica ali bolje da ne kvarim. Opet zavisi koju si vrstu uzela, ali hibridne koke nosilje nebi trebalo da koristis za svoju ishranu. A pravilno zatvoren lanac bi bio kad bi mogla i sama da proizvodis hranu za koke ali je to prica za ozbiljnije sisteme. Na zalost ovo sto kaze kolega printer je istina, ko ima farmu i osudjen je da radi sa marketima sada jako lose prolazi, tako da treba u celoj toj gunguli pronaci svoje mesto. Neko resenje bi bilo srednja farma i srednji trgovci.
Za pecurke shitake mozda mogu da obezbedim dobar kontakt koji pravi kompost i vrsi otkup a mislim da hoce da pomogne i savetima.

Nije na forumu

#17 2009-01-24 23:06:20

pepe21veka
Član
Web sajt

maberto upisano:

Najbolja jaja su super klase i treba da budu oko 70gr, tako da to mozes i sama da utvrdis. Koke nosilje imaju punu nosivost od godinu dana tako da nema razloga da ih tako rano prodajes posebno jer si ih skupo platila. Te starije koke oko kojih se neko otima je druga prica ali bolje da ne kvarim. Opet zavisi koju si vrstu uzela, ali hibridne koke nosilje nebi trebalo da koristis za svoju ishranu. A pravilno zatvoren lanac bi bio kad bi mogla i sama da proizvodis hranu za koke ali je to prica za ozbiljnije sisteme. Na zalost ovo sto kaze kolega printer je istina, ko ima farmu i osudjen je da radi sa marketima sada jako lose prolazi, tako da treba u celoj toj gunguli pronaci svoje mesto. Neko resenje bi bilo srednja farma i srednji trgovci.
Za pecurke shitake mozda mogu da obezbedim dobar kontakt koji pravi kompost i vrsi otkup a mislim da hoce da pomogne i savetima.

Cenim svaki komentar, jaja merim sutra, sad nemam bas ni jedno, izmericu od mladica i od starijih koka, i javljam
Hvala za savet i pomoc oko pecurki, tu sam raspolozena za saradnju.

Nije na forumu

#18 2009-01-25 10:16:21

Rasha
Član
Registrovan: 2007-09-12

maberto upisano:

Izvinjavam se što se mešam, samo da nisu ovi u pitanju smile

Nije na forumu

#19 2009-01-25 11:25:52

maberto
Član

Rasho, ako mislis na ove iz Vrsca (za koje prvi put i cujem, sto implicira da su prevaranti), nisu. Ima proverenih iz Beograda, Nisa, Valjeva.
Ne znam kakve su pakete kupovali i koja je kolicina u pitanju ali to (supstrat) se prodaje na vrece, dzakove i kosta oko 5 evra (zavisno od velicine i vrste itd) a ovi su placali malo vise i jos kao pocetnici kupovali barem po lovi velike kolicine. Posao je specifican i treba poceti sa malo da covek vidi dali moze da se prepozna u tome.

Pepe, cisto kao napomena, meri posebno jaja od starih a posebno od mladih, i stavi vise komada (preko deset) zbog tacnosti, jer su ti klase jaja poredjane u rasponu od 5 grama (ispod 60, 65, preko 70).

Poslednje editovanje od maberto (2009-01-25 11:30:41)

Nije na forumu

#20 2009-01-25 11:44:34

Rasha
Član
Registrovan: 2007-09-12

Da, baš na njih mislim.
Sudeći po broju onih koji su postovali na toj adresi i još po nekoj temi, ima dosta prevarenih smile
Ne sumnjam u tebe, ostavio sam čisto da se ljudi informišu.
Među prvim poslovima su mi bili šampinjoni, lepa para ali dosta rada wink

Nije na forumu

#21 2009-01-31 15:02:59

pepe21veka
Član
Web sajt

maberto upisano:

Rasho, ako mislis na ove iz Vrsca (za koje prvi put i cujem, sto implicira da su prevaranti), nisu. Ima proverenih iz Beograda, Nisa, Valjeva.
Ne znam kakve su pakete kupovali i koja je kolicina u pitanju ali to (supstrat) se prodaje na vrece, dzakove i kosta oko 5 evra (zavisno od velicine i vrste itd) a ovi su placali malo vise i jos kao pocetnici kupovali barem po lovi velike kolicine. Posao je specifican i treba poceti sa malo da covek vidi dali moze da se prepozna u tome.

Pepe, cisto kao napomena, meri posebno jaja od starih a posebno od mladih, i stavi vise komada (preko deset) zbog tacnosti, jer su ti klase jaja poredjane u rasponu od 5 grama (ispod 60, 65, preko 70).

Evo rezultata merenja
krupna jaja 10 kom=850 gr
manja jaja  10 kom =700gr

Nije na forumu

#22 2009-01-31 15:05:49

pepe21veka
Član
Web sajt

Resila sam da pravim sapun, sto domaci od svinjske masti tako i ove druge
Posto organizujem bazar rucnih radova a to cu i raditi ubuduce resila sm da malo doprinesem kucnom standardu tako sto cu da pravim sapune, sa interesantnim kalupima i pakovanjima

Nije na forumu

#23 2009-01-31 19:48:54

Mika Hanuka
Član

Sad kad spomenu sapun, odmah sam se setio filma Fight Club i Brad Pitt-a koji pravi sapun od ljudskog sala.

Top 3 Srbija dens čarts:

Nije na forumu

#24 2009-02-01 15:19:20

pepe21veka
Član
Web sajt

Mika Hanuka upisano:

Sad kad spomenu sapun, odmah sam se setio filma Fight Club i Brad Pitt-a koji pravi sapun od ljudskog sala.

BLJAK

Nije na forumu

#25 2009-02-04 20:47:27

printer
Član

Pepe imas ovde neke komentare oko sapuna pa vidi ako ce ti sta pomoci http://www.samsvojmajstor.com

Nije na forumu

#26 2009-02-05 19:54:02

pepe21veka
Član
Web sajt

printer upisano:

Pepe imas ovde neke komentare oko sapuna pa vidi ako ce ti sta pomoci http://www.samsvojmajstor.com

Srce si, hvala ti,imam vec neke recepte,pa kad budem pocela da ih pravim ima da vas bombardujem reklamom
A ti imas gratis za savet
Hvala
punooooooooooooo

Nije na forumu

#27 2009-02-06 16:41:00

maberto
Član

Sad citam i vidim da su jaja bila merena. Ogromna su i extra klase.
Sad skoro je bio sajam prehrane i bila je firma iz Subotice koja pravi sapune od masti mangalice. Ako nadjem njihov katalog ostavicu ti kontakt, mozda ti zatreba.

Nije na forumu

#28 2009-02-07 12:13:37

pepe21veka
Član
Web sajt

maberto upisano:

Sad citam i vidim da su jaja bila merena. Ogromna su i extra klase.
Sad skoro je bio sajam prehrane i bila je firma iz Subotice koja pravi sapune od masti mangalice. Ako nadjem njihov katalog ostavicu ti kontakt, mozda ti zatreba.

Pa zar si sumnjao da su jaja ekstra klase:), za katalog bih ti bila zahvalna, jer mi se zaista cini lepom idejom da pokusam sa sapunima.

Nije na forumu

#29 2009-02-12 15:47:24

pepe21veka
Član
Web sajt

Imam jedno pitanje, potrebna mi je pomoc vezano za on line prodavnicu, moze li mi neko pomoci oko informacija kako je otvoriti i uraditi?

Nije na forumu

#30 2009-02-12 22:09:58

Emerald
Član
Registrovan: 2007-04-05

Kada čuješ ne veruj. Kada vidiš posumnjaj. Kada doživiš NE ZABORAVI. Ili u prevodu - Stocks don't lie, people do!

"Sell them and you'll be sorry, Buy them and you'll regret, Hold them and you'll worry, Do nothing and you'll fret."

Nije na forumu

#31 2009-02-13 14:40:29

pepe21veka
Član
Web sajt

Emerald upisano:

Probaj da kreneš odavde http://www.internetprodavnice.com/cesta_pitanja.html

Nije to to, hvala pogledala sam, ovde negde na forumu je bila rec o tome, al da me covek ubije ne mogu da nadjem uopste
No u svakom slucaju hvala

Nije na forumu

#32 2009-02-13 22:23:17

Lazic
Član
Registrovan: 2006-06-15

@pepe...

Nemam pojma o internet prodavnicama, ali citajuci neke tvoje postove (bez ljutnje) mislim da su takva resenja preskupa. Od ideje, realizacije, odrzavanja itd.

Za pocetak jedan fin jednostavan sajtic, narudzba na mail, BlackBerry, provera narudzbe na fiksni tel, placanje pouzecem ili isporuka po uplati.
Jednostavno i jeftino.

PS. nemam pojma o tome, ali meni je nekako logicno.

Nije na forumu

#33 2009-02-14 07:14:41

dragan
Član
Iz: Kej@Zemun
Registrovan: 2007-03-25
Web sajt

pepe21veka upisano:

...potrebna mi je pomoc vezano za on line prodavnicu, moze li
mi neko pomoci oko informacija kako je otvoriti i uraditi?

Pa, prvo registruješ ime sajta sa domenom, nap. 'pepeonline.rs'. smile
To možeš da uradiš, a i odabereš 'hosting paket' nap. kod :
http://sezamhosting.com/poslovni/business%20hosting.php

Zatim nađeš web-dizajnera koji može da ti uradi sajt kakav hoćeš.
Pogledaj na net-u kakve sve postoje OLP, pa otvoti nešto slično.

PS. .. evo na ovoj temi  ima ponešto :
         http://www.economy.co.yu/diskusije/viewtopic.php?id=968

Poslednje editovanje od dragan (2009-02-14 08:52:14)

Nije na forumu

#34 2009-02-16 19:34:21

pepe21veka
Član
Web sajt

Lazic upisano:

@pepe...

Nemam pojma o internet prodavnicama, ali citajuci neke tvoje postove (bez ljutnje) mislim da su takva resenja preskupa. Od ideje, realizacije, odrzavanja itd.

Za pocetak jedan fin jednostavan sajtic, narudzba na mail, BlackBerry, provera narudzbe na fiksni tel, placanje pouzecem ili isporuka po uplati.
Jednostavno i jeftino.

PS. nemam pojma o tome, ali meni je nekako logicno.

To sam i mislila, da je skupo jeste, oko 1300 evra je izrada internet prodavnice
, ali ja sam to osmislila malo jednostavnije, nesto slicno sto si sam i predlozio
Ideja je besplatna , moja, realizacija me samo kosta i odrzavanje

Ko kaze da sve sto je skupo placeno ima kvalitet
Malo sam tuzna ovih dana , umrla je clanica mog Udruzenja pa me nije ni bilo.
No, hvala na savetu , zelim svako dobro

Nije na forumu

#35 2009-02-16 19:37:39

pepe21veka
Član
Web sajt

dragan upisano:

pepe21veka upisano:

...potrebna mi je pomoc vezano za on line prodavnicu, moze li
mi neko pomoci oko informacija kako je otvoriti i uraditi?

Pa, prvo registruješ ime sajta sa domenom, nap. 'pepeonline.rs'. smile
To možeš da uradiš, a i odabereš 'hosting paket' nap. kod :
http://sezamhosting.com/poslovni/business%20hosting.php

Zatim nađeš web-dizajnera koji može da ti uradi sajt kakav hoćeš.
Pogledaj na net-u kakve sve postoje OLP, pa otvoti nešto slično.

PS. .. evo na ovoj temi  ima ponešto :
         http://www.economy.co.yu/diskusije/viewtopic.php?id=968

Lele..... dragance pa ti bi mene odmah u promet sa tim "pepeonline.rs" salim se
registracija mi najmanji problem i hosting, smatraj zavrsenim
ali ovi web dizajneri deru aman gore nego Turci

hvala na linku , nisam mogla nikako da nadjem

Nije na forumu

#36 2009-02-21 07:13:42

dragan
Član
Web sajt

pepe21veka upisano:

... da je skupo jeste, oko 1300 evra je izrada internet prodavnice...

1300?! .. pa, to je najveća cena na Balkanu .. i šire.  smile

Nema tu šta da se izrađuje, to je samo šablon koji se dobije u hosting paketu.
Priupitaj ti i neke druge, koji će da je urade i za 300€ ... evo oglasa.
Mesečno održavanje i ažuriranje bi trebalo da košta oko 50€.

Nije na forumu

#37 2009-02-21 15:43:21

pepe21veka
Član
Web sajt

Pa 1300 je najveca, ima i za 1000 ravno:)
No izgleda da cu sad na bazaru da se sastanem sa dve zainteresovane  firme,koje zele da isprate ovaj deo posla oko izrade Portala, a uslovi im odgovaraju koje sam postavila za saradnju.
Hvala na savetu u svakom slucaju.
Pozdrav, zelim lep dan

Nije na forumu

#38 2009-02-21 21:36:20

Emerald
Član

@pepe,

izrada portala i on-line prodaja ... razlika je velika.

pepe21veka upisano:

ali ovi web dizajneri deru aman gore nego Turci

http://www.html4.com/mime/jpg/Will_code_HTML_for_food.jpg
http://img413.imageshack.us/img413/1202/forfood2.jpg
http://www.portagame.com/media/willcode.gif

SEKA sad

Poslednje editovanje od Emerald (2009-02-21 21:45:03)

Kada čuješ ne veruj. Kada vidiš posumnjaj. Kada doživiš NE ZABORAVI. Ili u prevodu - Stocks don't lie, people do!

"Sell them and you'll be sorry, Buy them and you'll regret, Hold them and you'll worry, Do nothing and you'll fret."

Nije na forumu

#39 2009-02-21 23:09:42

Mika Hanuka
Član

http://img525.imageshack.us/img525/3734/14162114.jpg

Top 3 Srbija dens čarts:

Nije na forumu

#40 2009-02-22 00:08:05

Emerald
Član

http://img17.imageshack.us/img17/6369/ninjas.jpg cool

Nije na forumu

#41 2009-03-09 12:21:13

pepe21veka
Član
Web sajt

Vreme kad je sve potaman i ne radja bas neke revolucionarne ideje, tako da sad kad Seka  drma, ne vidim zasto je tesko spojiti dva, na ocigled ne spojiva elementa, Portal i On line prodaju, pitanje je samo kreativnosti, volje i hrabrosti
Ne volim klise niti neke ustaljene forme, zato cu ovo uraditi sa ljudima koji imaju sluha, volje i koji zele da naprave nesto novo, i naravno ne za te ogromne novce
Neki ljudi bas misle da zelene novcanice rastu na drvetu, no istina je sasvim drugacija
Veliki pozdrav za sve, vratila sam se, posle kratkog da nazovemo odmora, ali tesko da je bio odmor

Nije na forumu

#42 2009-03-11 12:13:27

pepe21veka
Član
Web sajt

Sad bih od vas potrazila savet
Imam dve mogucnosti za moj novi sajt koji bi se bavio rucnim radom

1 firma, koja se bavi profesionalno izradom sajtova, je pristala da podelimo obaveze, oni prave sajt, hosting i zaduzeni su za njegovo reklamiranje po drugim sajtovima, i pravljenje njegovog imidja, ja radim afirmaciju za nove clanove za taj sajt, profit od clanarine delimo 50-50

2 decko koji radi sajtove, ali on ima uzasno puno obaveza i mislim da ne bi bio toliko azuran po pitanju reklamiranja sajta i njegovog imidza, jedina mu je prednost sto je iz Grocke i sto ga licno znam, profit od clanarine delimo 50-50

Koncepcija rada mog sajta je sad opet sa dve mogucnosti
1  samo reklama proizvodjaca, sa slikama i detaljima proizvoda, ukljucucjuci sliku i cenu, i tu nema mene kao posrednika u novcu

2  klasicna prodaja on line, koja ide preko mene, ali  ja licno bas nemam vreme da svaki dan jurcam izmedju svih kupaca i prodavca

sta izabrati?

imate li neki savet za ovo, trebala bih resiti ovo do petka

Nije na forumu

#43 2009-03-11 13:04:54

Lazic
Član

Zasto bi jurcala bilo gde? Po uplati na racun+ ptt troskovi, jednom dnevno, odes do poste i posaljes preporuceno.
Ne razumem, onaj deo "mene nema kao posrednika u novcu". Cija reklama, slika i cena? Mislis tudje reklame na tvom sajtu, a ti nemas nista od toga ili nesto drugo?

Ja i dalje ne kapiram, sta bi i zasto delila 50/50?

Evo iskopah nesto za 50eura
http://www.tvojwebsajt.com

Poslednje editovanje od Lazic (2009-03-11 13:14:52)

Nije na forumu

#44 2009-03-11 13:18:02

Alehin
Član
Iz: Peterburg
Registrovan: 2006-12-22

Stara dobra "Sutra čim svane, pušku na rame pa ušumu" rečenica bez predikata.

Idu godine...

Nije na forumu

#45 2009-03-12 14:55:28

pepe21veka
Član
Web sajt

Lazic upisano:

Zasto bi jurcala bilo gde? Po uplati na racun+ ptt troskovi, jednom dnevno, odes do poste i posaljes preporuceno.
Ne razumem, onaj deo "mene nema kao posrednika u novcu". Cija reklama, slika i cena? Mislis tudje reklame na tvom sajtu, a ti nemas nista od toga ili nesto drugo?

Ja i dalje ne kapiram, sta bi i zasto delila 50/50?

Evo iskopah nesto za 50eura
http://www.tvojwebsajt.com

zarada je od clanarine,ljudi koji se reklamiraju na sajtu sa svojim prizvodima
nisam htela da budem posrednik u kupovini, jer  dosta vremena provodim radeci dva posla, za manisli jos da posredujem izmedju svakog kupca i prodavca
rezime je
tudje reklame na mom sajtu a profit  je od clanarine na mesecnom nivou, mada ce biti otovorene i druge mogucnosti za ljude koji zele odmah da uplate za 3, 6  ili vise meseci
kako god, ja  krecem saovim a za odluku ko ce mi biti parter to ce se rascistiti za 48h

50/50 je mozda velikodusno, ideja je tu najskuplja i korisnici koje ja obezbedjujem ali neznanje se placa, tako da je to sad  u mom slucaju cena

no, pogledacu ovo sto si mi poslao,48 sati je mnogo vremena za odluke
hvala na savetima

p.s. koliko bi ti dao da si na mom mestu?
inace kad sam pitala da isplatim njihov deo ucesca za start ,recimo za 3 meseca to su odbili,(tu su troskovi izrade sajta, hosting i domen)negde oko 1000 evra
no krecem od nule samo sa idejom koja moze da bude profitabilna, pa se snalazim kako znam
uzasna sam to priznajem, ali i ovo je borba protiv SEKE

Nije na forumu

#46 2009-03-12 15:04:42

pepe21veka
Član
Web sajt

Alehin upisano:

Stara dobra "Sutra čim svane, pušku na rame pa ušumu" rečenica bez predikata.

Zelim da se zahvalim na link o Putinizmu
Poucno
a za pusku nemoj, molim te, jako dobro baratam oruzjem:)ali iz  hobija samo  ostalo iz skole kad sam isla na takmicenja

Nije na forumu

#47 2009-03-12 15:18:56

pepe21veka
Član
Web sajt

Moj osnovni posao  su sirovine, metal, papir, plastika, sad  je to sve stalo, kad ce da krene, ne znam ni sama vise, nesto se  suskalo da krece od  aprila ali ko zna
Na moju srecu ili nesrecu sam zapocela jedan drugi posao , zvanicno jos od 2008 godine, koji ne donosi profit, ili ja nisam dovoljno izverzirana u tome
U nasoj drzavi ako kazes iskreno sta je problem u drustvu ili te  gledaju  ko tele, ili ti se smeju
Ne patim od visine pa  govorim ono sto jeste
Mislim da sam podelila  ovih dana podelila sudbinu idelaista, cije je vreme proslo i ostalo tamo  nekih 80-tih godina, sto je steta, kad da je vise "budala" koje gledaju interes  zajednice a ne samo licno svoj, no to vec nije moja stvar vec ljudi koji vode politiku nase zemlje(  dobar post za kritiku Vlade Srbije)
Problem sa ljudima koji idu ispred  svog vremena je sto su operisani od bolesti drustva, i sto sasvim opusteno gledaju na probleme, i resavaju ih hladne glave
Novac je lep ali nosi svoje nus pojave,borim se za onoliko koliko mi je potrebno da resim ono sto ceka na papiru kao prioriteti i zivim normalno
Ne znam zasto imam potrebu,da bas ovde postavim takodje nesto o sebi ali nije lose pogledati
Mozda se i podsete neki kako je to bilo kad su svet gledali kroz  ruzicaste naocare, kao ja svih ovih godina
http://www.carolija.org.rs/forum/viewto … &t=311

Zast sam napisala sve ovo? zato sto sam danas u Drzavnoj instituciji koja ima ime i kredibilitet da pomaze takodje, nazvana od strane direktora iste budalom
Podrzavam meru da se biroktarija svede na minimalac( za ovo Vlada ima jak +)bas sam ...........:)oprastam sebi, posto sam plavusa
Hvala Adminu sto mi je dozvolio da ovo postavim, znaci mi puno, cisto da se vidi druga strane medalje

Nije na forumu

#48 2009-03-13 12:57:22

Lazic
Član

pepe21veka upisano:

p.s. koliko bi ti dao da si na mom mestu?

ne bih im dao nista. Sajt +host+... za 1000 eura mora da pravi malu decu, prica 4 jezika i zna da napravi palacinke.

Siguran sam da to nije ono sto tebi treba. Razmisli ti jos malo. Mislim da ti je i dragan ostavio link sa niskom cenom sajtova.
Dogovor ti je jako los i stetan. Stavi  na razmisljanje, mnogo duze od 48 sati.

Nije na forumu

#49 2009-03-14 05:55:47

dragan
Član
Web sajt

pepe21veka upisano:

Lazic upisano:

Cija reklama, slika i cena? Mislis tudje reklame na tvom sajtu, a ti nemas nista od toga ili nesto drugo?

zarada je od clanarine,ljudi koji se reklamiraju na sajtu sa svojim prizvodima.  ...

Pepe, a zašto bi se neka firma reklamirala na tvom sajtu i plaćala tu reklamu - 'članarinu'?

Sajt mora da ima neku sadržinu ( koja je tvoja?) kako bi imao što veću posećenost.
Tek kada uđe u prvih 1.000 po posećenosti u Srbiji po 'Alexa Srbija' dolaze oglasivači.
Moguće je i radije ( u startu) naći ponekog, a postoje mnogi sajtovi koji to nude besplatno.

Znači, prvo treba uraditi zanimljiv sajt koji će imati dobru ili dovoljnu posetu (čitanost)
a za sve to mora da se uradi i dobar marketing samog sajta, tj. da se izreklamira, pa
tek onda se na osnovu takve posete traže firme koje bi se reklamirale na takvim sajtu.

Nije na forumu

#50 2009-03-15 12:26:27

Lazic
Član

Pepe evo malo da se igras, kada ti je dosadno...

http://www.zdanje.com/admin/login.php

Nije na forumu

PodnoĹľje foruma