Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/srlexic/public_html/diskusije/include/common.php on line 50

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/srlexic/public_html/diskusije/include/common.php:50) in /home/srlexic/public_html/diskusije/header.php on line 7

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/srlexic/public_html/diskusije/include/common.php:50) in /home/srlexic/public_html/diskusije/header.php on line 8

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/srlexic/public_html/diskusije/include/common.php:50) in /home/srlexic/public_html/diskusije/header.php on line 9

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/srlexic/public_html/diskusije/include/common.php:50) in /home/srlexic/public_html/diskusije/header.php on line 10
Economy diskusije / Kad biste imali vlast na lokalu...

Economy diskusije

Forumi za sve vrste diskusija o privrednim kretanjima u Srbiji, regionu i svetu

Niste prijavljeni.

Objava

#1 2007-04-19 04:24:47

juda
Najnoviji član
Iz: Vranje
Registrovan: 2007-04-19
Web sajt

Kad biste imali vlast na lokalu...

Kako biste jedan grad koji propada pokusali da izvedete iz lose privredne situacije? Kako privuci investitore, koliko izdvajati za socijalu, a koliko u razvojne fondove, ako je jako malo sredstava na raspolaganju?

Omladinski forum - poseti

Nije na forumu

#2 2007-04-19 16:18:53

FreeLancer
Član
Registrovan: 2006-12-28

Re: Kad biste imali vlast na lokalu...

Ako imate neku zemlju, napravite poslovnu zonu, isparcelišite i uredite infrastrukturu i ponudite budzašto investitorima da rade šta god žele. Pokrenite zamajac i pazite kako trošite wink

Šifra: Inđija

Nije na forumu

#3 2007-04-21 06:53:56

M A F I A
Banovan
Iz: Trezora NBS
Registrovan: 2007-04-21

FreeLancer upisano:

Ako imate neku zemlju, napravite poslovnu zonu, isparcelišite i uredite infrastrukturu i ponudite budzašto investitorima da rade šta god žele. Pokrenite zamajac i pazite kako trošite wink

Šifra: Inđija

Odlicno Freelanser, samo nebi bilo dobro da se gradi na obradivoj zemlji, vec na nekoj "jalovoj" (neplodnoj). Cela ideja je da se ljudi vrate iz grada u selo, samo tako ce i grad mozi da zivi......izgleda da je samo u Srbiji sramota biti poljoprivrednik ili farmer....dok je to u Nemackim selima sasvim normalna stvar...smile

Najveci novac se vrti oko preduzeca ciji su proizvodi duboko vezani za poljoprivredu..........nas su nazalost lagali da mi imamo potencijal da postanemo visoko razvijena industrijska zemlja.

Moze i seljak da bude industrijalac...samo mora da svoj rad dovede do granice industrijske proizvodnje, da se siri, raste, stvara, radi.....pa jedna njivica....dve njivice....tri njivice, pa hektar zemlje, pa 50 ha zemlje pa 100 ha itd.................pa kupis Fidelinku, pa prodajes brasno pekarima i eto ti para koliko hoces....a onda pravis bolnice, puteve zaposljavas sugradjane i eto progresa za sve

napomena: Zasto zidati bolnice????  Pa da bi ti ljudi mogli efektno da rade, moras burazeru da ih pokrpis tu i tamo....od mrtvog coveka samo crvi imaju (mozda kao alternativni nacin dzubrenja zemlje) "vajdu"..... lol

SPES MEA IN DEO EST

Nije na forumu

#4 2007-08-05 16:48:28

Sasha1
Najnoviji član
Iz: Zrenjanin
Registrovan: 2005-10-09
Web sajt

Prvo bih u tom gradu razjurio neefikasnu administraciju i zaveo u toj oblasti red.  Bez dobrog administrativnog okvira nema ni napretka u bilo kom smislu, pa ni u privrednom.  Potom bih gledao da iskorenim kulturu nerada u radno vreme... a onda sve ostalo sto su drugi spomenili.

www.aleksandarveljic.co.sr
Profesionalni prevodilac i lektor

Nije na forumu

#5 2007-08-09 18:02:31

Alexandra
Član
Registrovan: 2006-05-24

Judo kako definises vlast?

Decentralizacija u Serbii misaona je imenica, judo.
Kvalitetni upravljaci, ne korumpiran management..... misaone imenice...
No da se ipak moze, nekako,  pogledaj primer Zrenjanina...trude se...koliko to narod razume to je pitanje?
I kome ce dati glas u sledecem, septembarskom krugu? Onima koji se trude....stvaraju?

svakako pogledaj i primer Novog Sada...
a jesen sve blize...

a.

Nije na forumu

#6 2007-09-06 00:28:37

Wiseguy
Najnoviji član
Registrovan: 2007-09-05

Ja bih vrlo dobro znao šta činiti... kad već nema ko da te lupi po prstima

Jednom će doći trenutak, kada ću od tebe zatražiti uslugu...

Nije na forumu

#7 2009-01-14 22:21:20

pepe21veka
Član
Iz: Beogradska Kalifornija
Registrovan: 2009-01-09
Web sajt

Beogradska Kalifornija- Grocka
Prvo bih sela sa Gradonacelnikom, dogovorila da cela opstina postane ekoloska, Vincu deponiju bih sredila maksimalno, i uvela red, da se izbace sa nje lica koja tu zive i drze monopol(nezvanicni)
Da se reciklaza radi kompletno, ukljucujuci staklo, najlon,medicinski otpad pored postojecih sirovina(metal, papir, plastika)
Da svaka firma koja se nalazi na teritoriji Opstine ima svoje kontejnere za svoj otpad

Priobalje Dunava da se sredi,most preko njega zavrsi u roku,da se Ada Grocanska ponudi za izgradnju turistickog kompleksa,sredi Grocica sa svojim tokom
Fabrika PKB koja je zatvorena, da se proda za kupca koji bi vratio sjaj i kvalitet, nekad sam mini pakovanja dzema kupovala po radnjama u Austriji
Da se zemljiste od Boleca do Zaklopace koji pripadaju Pkb Bolec podeli, i deo vrati vlasnicima, li da im se da novac kao kompezacija, i na to zemljiste zasaditi nove kulture voca za vec unapred obezbedjene kupce, posto je u sklopu velike fabrike i ogromna hladnjaca

Restoran koji pripada hotelu Metropol koji se nalazi na vrh brda u Grockoj, da se renovira i da pocne sa radom, nekad je Tito dovodio strane drzavnike da uzivaju u pogledu na Rumunske Karpate,Banat i Dunav

Izgradila Staracki dom, dom za nezbrinutu decu

U Begaljici da se konacno otvori firma koja bi vrsila otkup voca za ino kupce, i da se radi korektno, a ne da ljudima na dnu slepera tovare olovne ploce a preko njh jagode

Da svaki preduzetnik koji dobije pomoc od strane lokalne vlasti mesecno daje 1% za sve akcije koje imaju za cilj poboljsanje standarda gradjana, akcije humanog karaktera,pomaganje siromasnim porodicama i za eventualne nepogode

Edukacija poljoprivrednika o njihovim pravima, i mogucnostima za bolja i isplativija ulaganja

A onda bih otisla na odmor u Lepenski Vir, na jedno par dana da pecam:)

Mozete da me mrzite, mozete da me volite ali morate da me postujete

Nije na forumu

#8 2009-01-14 23:15:48

maberto
Član
Registrovan: 2007-03-30

pepe21veka upisano:

..... . A onda bih otisla na odmor u Lepenski Vir, na jedno par dana da pecam:)

Pa koliko ti zivota mislis da imas.
Recimo da opstina ima kapacitet tj sredstva da uradi dve stvari, koje bi to dve trebalo da budu prve na spisku?

Nije na forumu

#9 2009-01-14 23:27:53

Mika Hanuka
Član
Registrovan: 2009-01-13

Sve bih digitalizovao, a zatim otpustio 90% zaposlenih. Glasajte za mene!

Top 3 Srbija dens čarts:
1. RECESIJO MOJA U APRILU - Mladja ex-Djogani i Akapunto bend
2. Narod šeni! - Kuka&Motika
3. Propadosmo k'o žeton - Babe narikače

Nije na forumu

#10 2009-01-15 18:06:45

pepe21veka
Član
Web sajt

maberto upisano:

pepe21veka upisano:

..... . A onda bih otisla na odmor u Lepenski Vir, na jedno par dana da pecam:)

Pa koliko ti zivota mislis da imas.
Recimo da opstina ima kapacitet tj sredstva da uradi dve stvari, koje bi to dve trebalo da budu prve na spisku?

Imam jedan zivot,ali nadje se vreme i za pecanje
Vinca i Begaljica
Zasto?
Vinca jer sirovine donose odmah novac, i to i na lokalnom i gradskom nivou
Pkb fabrika, jer sirovina, tj voce je odmah tu, bez obzira da li fabrika radila samo uslugu za poznatog kupca ili da sama radi proizvodnju

Nije na forumu

#11 2009-01-15 18:35:43

pepe21veka
Član
Web sajt

dragan upisano:

A šta bi sa onolikim jagodama iz Begaljice? .. ako još postoji onolika pijaca.

Jagode vec zamele pod plastenicima, a pijaca postoji
Sto pitas?
Hajde ulozi neku sitninu, u taj biznis, ucinices dobro delo i seljacima a i kupcima:)
Zahvaljujuci nekim tup...... jagode uvozimo a nase propadaju, seljaci daju svinjama posto nema pameti da se otkup organizuje
Postoje nove sorte , ali mi se svidja sto su neki domacini vratili stare koje ne traze toliko ulaganja

Nije na forumu

#12 2009-01-15 18:50:56

dragan
Član
Iz: Kej@Zemun
Registrovan: 2007-03-25
Web sajt

pepe21veka upisano:

Jagode vec zamele pod plastenicima, a pijaca postoji ..... Sto pitas?

Bio sam tamo jedne god. na berbi jagoda na poziv prijatelja, kao da mu pomognem.
A, rekao mi je da mogu da ponesem jagoda koliko hoću, pa ja pono putnu torbu.

Ali ... branje jagoda je ustvari vrlo težak posao, čučiš, klečiš, miliš .. i biraš zrele.
Nabrao sam jedva jedno 4-5kg., manje od pola torbe ... pa smo onda prešli na rakiju.

Imao je nekoliko radnika-berača, a popodne smo 'oterali' prikolicu na pijacu, pa
sam tamo video kako se trguje i 'priprema' roba za kupce, nakupce i ostale.

Nije na forumu

#13 2009-01-15 19:02:24

pepe21veka
Član
Web sajt

Eto, imas iskustvo
Sad sam vidi
sa jedne strane imas nezaposlenost,velike povrsine pod jagodom
Sa druge strane imas kupce koji hteli da priznaju ili ne zele hranu koja nije zatrovanai koja mirise  i koja ima ukus a ne kao njihovo plasticno vocence, lepo na pogled  a unutra nista

Lepo svedes racunicu i nadjes kupca

Resio si pitanje dobrog dela stanovnistva, jer dolaze i iz Beograda da beru, dnevnica nije losa oko 10 do 15 evra za dan,kako da prezive krizu, seljacima si obezbedio kupca, sebi ekstra procenat i svi siti a koze na broju!
Grocka je sama po sebi cudno mesto sto se tice voca, tacno se zna koje mesto ima svoju vocku
Pored jagode, uhvatismo se za nju aman, ima i jabuke,  kruske, maline, breskve, kajsije, grozdje
Oho, imas posla jedno par godina da sve organizujes i bato posle na odmor ceo zivot

Nije na forumu

#14 2009-01-15 19:09:58

dragan
Član
Web sajt

pepe21veka upisano:

Lepo svedes racunicu i nadjes kupca ..

Na kupca, već treba naći investitora za hladnjače i preradu voća, pa sve to lepo upakovati.

Nije na forumu

#15 2009-01-15 19:11:24

alexa 1675
Član
Registrovan: 2007-04-20

pepe21veka upisano:

Beogradska Kalifornija- Grocka
Prvo bih sela ...

Draga @pepe21veka opština Grocka je dužna preko milijardu dinara. Sama opština ima 2/3 viška zaposlenih koji primaju itekako lepe platice, bez ikakve teorijske šanse da se otpusti ijedan radnik. A o pokrivanju gubitka koji je pokraden od strane svih koji su delili vlast u Grockoj ne vredi ni raspravljati. U ovoj opštini nema nevinih. Svi su delili vlast i uspeli su da je upropaste. Grocka je bila i ostaće slepo crevo Beograda.
Grocka nema snage da se suoči ni sa jednim većim problemom. Ništa neće biti od tvog pecanja na Lepenskom Viru.
@Mika Hanuka je bliži rešenju i svakako bi njega pre podržao.

Nije na forumu

#16 2009-01-15 19:12:53

pepe21veka
Član
Web sajt

Zasto kupcu ne prepustiti da odradi sve na ovom trzistu, ukljuci domacu radnu snagu i da drzi sve konce u rukama?
Roba+ hladnjaca+prerada=$$$$$$$

Nije na forumu

#17 2009-01-15 19:25:05

dragan
Član
Web sajt

Ako je gornje pitanje upućeno meni : nemam ništa protiv kupca, ali
mislim da je bolje naći investitora koji će izgraditi kapacitete i vršiti otkup.

Ona formula sasvim lepo deluje ... a može i =€€€€€€€  smile

Nije na forumu

#18 2009-01-15 19:32:07

pepe21veka
Član
Web sajt

$$$$$$$ MANJE KOSTA i
ulozis u posao koji donosi €€€€€€€

Nije na forumu

#19 2009-01-15 19:35:34

dragan
Član
Web sajt

Aa, zato. ... pa onda ćemo prvo =RSD,RSD,RSD..... neki kredit. smile

Nije na forumu

#20 2009-01-15 19:38:48

pepe21veka
Član
Web sajt

U redu, moze li sad malo pojasnjenje?
Ne razumem tvoj post ako moze brzi kurs o cemu ti to ?
Nadam se da znas da sam ovde slucajno zalutala i da vase strucne termine ne poznajem
Zahvaljujem!

Nije na forumu

#21 2009-01-15 19:42:12

alexa 1675
Član

dragan upisano:

Na kupca, već treba naći investitora za hladnjače i preradu voća, pa sve to lepo upakovati.

Kupca Dragane. Nađimo sigurno tržište pa da vidiš koliko će biti investitora. Proizvodimo ogroman višak poljoprivrednih proizvoda, a nemamo sigurno tržište. Sada nam voće iz Grocke jedino Rusi otkupljuju i to samo trešnju, malo jabuka i određenih sorti šljiva. I to samo prošle i predprošle godine. Kakvu garanciju imamo da će i
ove godine doći. Ako kod njih rodi ili se politički posvađamo sa njima odoše oni. U eu izvozimo sirovinu i to samo kada kod njih ne rodi. Gotove proizvode od voća možemo sanjati da izvezemo jer nismo sinhronizovali zakone sa zakonima eu, a kada ćemo to verovatno ni bog nezna. To koriste slovenci i hrvati te nam uzimaju voćnu pulpu kad se njima digne i po ceni koju nam oni kažu. Tako je to, mi imamo višak proizvoda a nemamo ga gde. Kapacitet hladnjače Boleč je dovoljan za pola Srbije. To je hladnjača projektovana za tržište bivše juge. Bez nastavka izvoza posle raspada jugoslavije sudbina joj je zapečaćena kao i većini firmi projektovanih za veliko tržište. nije mogla sama sebe da održava. To je sada jedna ruina. Tuga jedna.
Zemlju treba otvoriti, granice propustiti. Pa ratovi se vode zbog tržišta, a mi se samo zatvaramo u sebe i kukamo kako ceo svet radi protiv nas, a nismo u stanju da donesemo set zakona koji bi nas približili najvećem tržištu eu, ili ako nećemo tamo onda otvoreno skinemo gaće rusima i zatražimo dve ulice u Moskvi da snabdevamo.

Nije na forumu

#22 2009-01-15 19:51:54

dragan
Član
Web sajt

alexa 1675 upisano:

dragan upisano:

Ne kupca, već treba naći investitora za hladnjače i preradu voća, pa sve to lepo upakovati.

Kupca Dragane. Nađimo sigurno tržište pa da vidiš koliko će biti investitora.

Ti traži kupca, a ja ću investitora. smile .. koji će znati kako da proda svoju robu.
Naću valda ja da mu tražim tržište, a sam će naći onaj koji investira kapital.

Opština Grocka, ako već nije, treba da obezbedi jeftinu lokaciju sa infrastrukturom
i to je ono što može da uradi 'država' .. možda i obezbedi jeftin kredit - pa da vidimo.
Naravno, treba doneti i sve neophodne zakone i sprovoditi ih u delo.

PS .. 'pepe21veka' nadam se da je sada jasno na šta sam mislio.

Poslednje editovanje od dragan (2009-01-15 19:57:19)

Nije na forumu

#23 2009-01-15 19:52:00

pepe21veka
Član
Web sajt

Ostavi me bez teksta, hvala ALEXA 1675V
Ovo je odlican post, opsiran za one koji ne poznaju ovu teritoriju i blago koje ona poseduje, tj, voce!
Tacno je da Slovenci uzimaju voce , kao i Hrvati,i to isto voce onda zavrsi kod nas kao uzvozna roba u vidu zamrznutog voca, sokova, marmelada i ostalog
Naklon!!!

Nije na forumu

#24 2009-01-15 20:08:44

pepe21veka
Član
Web sajt

Hvala Dragane na brzom kursu, ali...
Da li investitor kupuje to zemljiste ? ili ga iznajmljuje na 99 godina zakupa?

Nije na forumu

#25 2009-01-15 20:15:08

dragan
Član
Web sajt

Zavisi ko je vlasnik te parcele. ... država ili fiž.lice.... zakup ili prodaja.

Ali, opština može da otkupi od priv.lica pogodnu lokaciju za nap. Privrednu zonu
i onda ( do donošenja novog zakona koji je u Skupštini) idaje u zakup na '99god.'

Tako je u svim zonama nap. u Inđiji, pa i pored toga se gradi i radi vrlo mnogo.

Nije na forumu

#26 2009-01-15 20:21:11

alexa 1675
Član

dragan upisano:

Ti traži kupca, a ja ću investitora. smile .. koji će znati kako da proda svoju robu.
Naću valda ja da mu tražim tržište, a sam će naći onaj koji investira kapital.

Opština Grocka, ako već nije, treba da obezbedi jeftinu lokaciju sa infrastrukturom
i to je ono što može da uradi 'država' .. možda i obezbedi jeftin kredit - pa da vidimo.
Naravno, treba doneti i sve neophodne zakone i sprovoditi ih u delo.

PS .. 'pepe21veka' nadam se da je sada jasno na šta sam mislio.

Slažem se Dragane samo ne u redosledu. Prvo doneti zakone, sprovoditi ih pa eto i investitora.

Opština Grocka je dužna i ružna. Opština grocka nema infrastrukturu. (nema kanalizaciju, nema vodu, nema puteve, mislim da nema ni slobodne telefone na većem delu opštine) To je opština produkt najnegativnije selekcije u politici. Ljudi koji nigde ništa nisu uradili udomljeni su u Grockoj da vegetiraju.

Nije na forumu

#27 2009-01-15 20:23:48

pepe21veka
Član
Web sajt

Za Indjiju znam i cenim takvo rukovodstvo
Imam sledeca pitanja!
To zemljiste treba da ima i izgradjenu infrastrukturu?
Skup par parcela i porodica da li mogu biti u svojstvu iznajmljivaca da kazem te povrsine koja se daje u zakup?
I dali je moguce novo preduzecu mesovito koje deli ceo posao , u zavisnosti ko sta radi?

Nije na forumu

#28 2009-01-15 20:24:42

dragan
Član
Web sajt

Ne radi sajt Grocke, ali se sećam da sam negde video u vezi zone .. na 'eKapiji' :

http://img164.imageshack.us/img164/1575/grockaql2.jpg

Da li se nešto radi i na terenu? .. ako ne - onda ih treba juriti.

Skup par parcela i porodica da li mogu biti u svojstvu iznajmljivaca da kazem te povrsine koja se daje u zakup?
I dali je moguce novo preduzecu mesovito koje deli ceo posao , u zavisnosti ko sta radi?

Moguće je 'udružiti' parcele na dobroj lokaciji pored puta, tj. izvršiti preparcelizaciju i onda

uraditi 'Urbanistički projekat' za celu lokaciju kako bi mogle da se dobiju dozvole za gradnju

infrastrukture : vode, kanalizacija, struja, telefon, prilazin put, gas,... itd., a to može i pojedinac.

Poslednje editovanje od dragan (2009-01-15 20:31:03)

Nije na forumu

#29 2009-01-15 20:34:33

pepe21veka
Član
Web sajt

Pogresan je tekst za ovu nasu temu oko voca
Industrijska zona na teritoriji Opstine Grocka se nalazi sa izlaza sa auto puta Beograd-Nis, kod Bubanj Potoka i
Lestane  je mesto, blizu je Bolec, Vinca,i Kaludjerica
Tu postoji jako izrazen kompleks industrijskih vec postojecih objekata ali dalje od Boleca je nula
Tako da ova vest ne resava pitanje voca vec metala, posto je najzastupljenija industrija prerade metala pored pomenutih lokacija van Grocke gde je fabrika Pkb I Begaljice koja se nalazi odmah iza Grocke nekih 3 km
Kako bese nastala Zelezara u SD?
Sta ovde uspeva?
Grozdje
Axa, gvozdje onda gradite zelezaru

Izvinjavam se , ja jesam izasla iz politike ali moram da priznam da mi je ovaj tekst smesan i da vec izmedju redova citam o cemu se radi
Uzas

Nije na forumu

#30 2009-01-15 20:38:33

dragan
Član
Web sajt

Kako sam ja shvatio, misli se na neku sasvim novu Industrijsku zonu koja će se tek graditi.

Nije na forumu

#31 2009-01-15 20:45:18

pepe21veka
Član
Web sajt

Put koji je potreban i prometan je jedan jedini, i to je Smederevski put,  Pravac Smederevo-Beograd,koji je od Begaljice udaljen nekih da kazem 5 do 6 km.
Problem sa dobrim delom voca je u tome da voce  dobar deo lezi van tog puta ili da kazem pravca

Industrijska zona je industrijska zona i to Opstina sa rukovodstvom vuce na svoju stranu,a ostavlja sve van Boleca , Grocku, Zaklopacu, Zivkovac, Brestovik,Umcare,Drazanj da se vije kako stigne

Odmah da kazem moje gledanje jer sam na terenu,na ovu stvar.
Treba da se nadje poseban kupac i investitor za ovaj deo Opstine od Boleca ka Smederevu koji ima mnogo bolje, kvalitetnije voce , bolju klimu, bolji polozaj jer je bar na tom potezu izlaz na auto put kod Umcara, Smederevski put i preko Vrcina, izlaz na Ibarsku magistralu

Uzas sta se radi
Sad sam bas razocarana i jedva cekam dolazak konkurencije na ovo podrucje!

Poslednje editovanje od pepe21veka (2009-01-15 20:45:53)

Nije na forumu

#32 2009-01-15 20:51:46

pepe21veka
Član
Web sajt

dragan upisano:

Kako sam ja shvatio, misli se na neku sasvim novu Industrijsku zonu koja će se tek graditi.

Pise da je pored Auto puta , pored je njega sve sto sam opisala u gornjem postu , tu vec postoji jedna ind.zona sad, motam po glavi gde bi loakcija jos mogla da bude, samo tamo gde sam i rekla, sa prosirenjem vec postojece, sad se skidaju brda sa obe strane i sve na lokaciji Bubanj Potoka.

Nesto su smislili, ali...ne znam

Nije na forumu

#33 2009-01-15 21:01:51

dragan
Član
Web sajt

Prerada voća treba da bude blizu voćnjaka, a nedaleko od nekog puta - ne mora Autoputa.

Opština Grocka je van GUP-a 2021g. (Generalnog Urbanističkog Plana) i sama donosi
sve potrebne urbanističke planove, pa tako može da da dozvolu za 'Privatnu priv.zonu'.
Ustvari uradi se 'Urbanistički projekat' sa određenom namenom, nap. 'Fabrika za preradu voća'.

PS. .. piše i 'da će biti sastavljena od mali privatnih poseda'. .. treba pitati i proveriti u opštini.

Poslednje editovanje od dragan (2009-01-15 21:04:47)

Nije na forumu

#34 2009-01-15 21:06:20

pepe21veka
Član
Web sajt

dragan upisano:

Prerada voća treba da bude blizu voćnjaka, a nedaleko od nekog puta - ne mora Autoputa.

Opština Grocka je van GUP-a 2021g. (Generalnog Urbanističkog Plana) i sama donosi
sve potrebne urbanističke planove, pa tako može da da dozvolu za 'Privatnu priv.zonu'.

Ustvari uradi se 'Urbanistički projekat' sa određenom namenom, nap. 'Fabrika za preradu voća'.

Bolje da cutim da ne komentarisem, rekla sam jednom da sam izasla iz politike i cutim
Hvala na odgovorima sto se tice voca

Nije na forumu

#35 2009-01-15 21:22:24

alexa 1675
Član

pepe21veka upisano:

dragan upisano:

Pise da je pored Auto puta , pored je njega sve sto sam opisala u gornjem postu , tu vec postoji jedna ind.zona sad, motam po glavi gde bi loakcija jos mogla da bude, samo tamo gde sam i rekla, sa prosirenjem vec postojece, sad se skidaju brda sa obe strane i sve na lokaciji Bubanj Potoka.

Nesto su smislili, ali...ne znam

Švedska fabrika nameštaja. Baš sam se pitao gde će da se lociraju?

Nije na forumu

#36 2009-01-15 21:28:39

dragan
Član
Web sajt

pepe21veka upisano:

Treba da se nadje poseban kupac i investitor za ovaj deo Opstine od Boleca ka Smederevu koji ima
mnogo bolje, kvalitetnije voce , bolju klimu, bolji polozaj jer je bar na tom potezu izlaz na auto put
kod Umcara, Smederevski put i preko Vrcina, izlaz na Ibarsku magistralu

Sad sam video .. ustvari jedan deo oko Boleča je obuhvaćen GUP-om
pa mogu da se vide planovi kada se klikne na određeni 'kvadrat' plana :

http://www.urbel.com/default.aspx?ID=uz … amp;LN=SRL

http://img502.imageshack.us/img502/6030/bo1sq4.jpg

Poslednje editovanje od dragan (2009-01-15 21:38:35)

Nije na forumu

#37 2009-01-23 21:52:26

pepe21veka
Član
Web sajt

Alexa 1675 , mislim da cu te podrzati u recenici da @Mika Hanuka ima pravo resenje. S obzirom da su svi iz sela pobegli za Bgd, bilo bi zaista divno, kompletnu administraciju digitalizovati, i unaprediti tehnoloski, tako da visak radnika lepo se vrati na selo i tamo obradjuje zemlju i da on nje zaradjuje, jer koliko toliko njih je ta zemlja i odhranila i odskolovala
Ovde vidim i sve zaposlene koji su visak i u mojoj Opstini.

Nije na forumu

#38 2009-01-23 22:52:43

alexa 1675
Član

pepe21veka upisano:

Alexa 1675 , mislim da cu te podrzati u recenici da @Mika Hanuka ima pravo resenje. S obzirom da su svi iz sela pobegli za Bgd, bilo bi zaista divno, kompletnu administraciju digitalizovati, i unaprediti tehnoloski, tako da visak radnika lepo se vrati na selo i tamo obradjuje zemlju i da on nje zaradjuje, jer koliko toliko njih je ta zemlja i odhranila i odskolovala
Ovde vidim i sve zaposlene koji su visak i u mojoj Opstini.

Bravo, @pepe21veka. Ako si Ti kao devojka uspevala sve ove godine da se boriš sa sekundarnim sirovinama i ljudima koji drže monopol na sekundarne sirovine, što neki loš ćatić na šalteru za zdravstveno osiguranje nebi mogao da bude mnogo bolji berač trešnje ili jagode u srpskoj kaliforniji. Meni lično bi najlepša satisfakcija bila da ih negledam očima iza onog šaltera i sve sam završim od kuće. (njihovo neznanje osnovnih stvari i što je najgore javno pokazivanje svog neznanja me izbacuje iz takta)
pozdrav.

Nije na forumu

#39 2009-02-05 21:15:43

pepe21veka
Član
Web sajt

Xaxaxaxaxaxa, crni Alexa, pa kako si ovo napisao ako cita neko iz onih za ljudska prava ima da skoci
Ja samo znam da ako ovo potraje a izgleda da hoce onaj ko nije naucio da se snadje on ce da bere bostan, figurativno
Racunica za posao kao sezonca je laka
Beraci jagoda iz Begaljice uzimaju radnike i vode u njivu vec od 6 a neko i ranije
Do 12h, znaci u podne sto se nabralo nabralo se , kupe se radnici, odlazi se kuci na rucak i ispalacuje se svako , prosle godine su cene rada bile od 1000 do 1500 dinara
Prvi autobusi iz Beograda za Begaljicu idu vec od pola 3 nocu, znaci ima se vreme da se stigne u centar , gde dolaze i radnici i gazde
Pa kad gazda pita ima li radnika, ljudi se prijave
E sad, sto u njivu ne mogu da se nose stiklice, pa da se bere nasminkan, ili da se bere stojeci , vec kad te kicma zaboli, ti puzis na onu vrstu
Da je lako nije , ali se zaradi
Citam pre neki dan da se oduzimaju automobili koji su kupljeni na lizing, i kredite, sto je tuzno i jedino tuznije od toga je to da se i stanovi pominju kao sledeci korak
Pitam se zasto banke, koje su ovdfe dosle sa strane nemaju takvu politiku da tuze drzavu zasto je tom radniku dala otkaz , i on vise nije likvidan te ne moze da vraca kredit
Sve je to raspusteno a preko ledja coveka koji samo zeli da se izbori za svoj licni bolji standard

Sto se tice mog posla, da sam bila okruzena ajkulama jesam,ali sam mnogo manje pukla od njih kad su nam cene pale,inace ne verujem u musko zensku podelu posla , tako da sam radila sa zadovoljstvom
Hvala na komplimentu

Nije na forumu

#40 2009-06-10 13:27:37

neven07
Najnoviji član
Registrovan: 2009-06-10

TRazim posao preko ljeta,branje jabuka,krusaka,breskvi,kajsija. Ima li neko mozda neki kontakt telefon??

Nije na forumu

#41 2012-06-15 20:34:03

Todorovic
Najnoviji član
Iz: Nis
Registrovan: 2011-06-27
Web sajt

IT firmama bih dodelio status privilegovane, i slušao zahteve IT stručnjaka. Jedan senior programer može više da da Srbiji nego 20 hektara zemljišta.

Nije na forumu

PodnoĹľje foruma