Economy diskusije

Forumi za sve vrste diskusija o privrednim kretanjima u Srbiji i Crnoj Gori i svetu

Niste prijavljeni.

Objava

#1 2007-04-02 13:19:38

Shogun
Član
Registrovan: 2006-08-07
Poruke: 538

Jugohemija - JGHM

Izašli su bilansi za ovu akciju. Ništa posebno da toliko skače, ili ja ne vidim dobro.

Treba upozoriti da su na Beogradskoj burzi pokazatelji totalno neispravni i pod broj akcija je upisana nominala umijesto stvarni broj od 242.116.

Zašto HPB (tj. neki od fondova pod tim kastodijem) ulazi u ovu priču, a fenomenalnu stvar kao LKLG su propustili?

Sve to pije vodu da je povećanje prihoda.

Poslednje editovanje od Shogun (2007-04-02 13:39:53)


Novac radi za mene...

Nije na forumu

 

#2 2007-04-02 13:35:19

sickboy
Član
Registrovan: 2006-10-30
Poruke: 864

Re: Jugohemija - JGHM

Ja sam takodjer pratio JGHM ali me (kao i obicno) jaaako odbija Delta na broju 1. Svatko ima svoje fetishe. Tamo gdje su oni, ja ne vidim "kruha" za male akcionare.
Sto se tice Jugohemije, mislim da je to odlicna kompanija pogotovo u svjetlu prodajnog asortimana te rasta cijena/potraznje tog asortimana u buducnosti (lijekovi) + Grafopak koji ima siguran plasman.
A kada cemo mi svi vidjeti nesto od toga barem u godisnjim bilancama - neznam. Kao i za FADG, PKBT ...


Kako su legende zatvorile Wall Street :
http://myplay.com/video-player/rage-aga … n-the-fire

Nije na forumu

 

#3 2007-07-09 14:36:07

tomideli
Član
Registrovan: 2005-03-31
Poruke: 36

Re: Jugohemija - JGHM

Kako stoji ponuda / tražnja? Može neko staviti tablu? Hvala

Nije na forumu

 

#4 2007-09-09 12:31:40

bronson
Član
Registrovan: 2007-06-27
Poruke: 101

Re: Jugohemija - JGHM

Shogun upisano:

Izašli su bilansi za ovu akciju. Ništa posebno da toliko skače, ili ja ne vidim dobro.

Treba upozoriti da su na Beogradskoj burzi pokazatelji totalno neispravni i pod broj akcija je upisana nominala umijesto stvarni broj od 242.116.

Zašto HPB (tj. neki od fondova pod tim kastodijem) ulazi u ovu priču, a fenomenalnu stvar kao LKLG su propustili?

Sve to pije vodu da je povećanje prihoda.

Jeste li pogledali kosolidovani finansijski izveštaj za 2006. Evo delić:


                                                      2005.                                              2006.

Poslovni prihodi                         2.124.078.000 RSD                             3.644.130.000 RSD

Neto dobit                                     76.764.000 RSD                                105.692.000 RSD



Poslovni prihodi su porasli u 2006. godini preko 70%, a neto dobit blizu 40%. Opširnije imate na www.jugohemija.com


Jugohemija je trenutno na drugom mestu veledrogerija u Srbiji (iza Velefarma), sa rešenošću  da vrlo brzo postane i apsolutni lider. Dobro je poznato koliko su Miškovićeve namere lako i ostvarljive.

Uporedo rade i na širenju mreže maloprodajnih objekata tj. apoteka, pre svega u trgovinskim centrima Delte ( u Tempu na Novom Beogradu je već otvorena jedna takva).

Tendere za nabavku lekova i medicinske opreme dobijaju jer niko ne može da ponudi bolje uslove od njih.

Uglavnom, Jugohemija je preduzeće sa sjajnim potencijalom.

p.s. Plan prihoda u 2007. je znatno veći od ostvarenog prihoda u 2006., i u dobroj meri je već ispunjen.

Nije na forumu

 

#5 2007-09-09 13:21:14

maberto
Član
Registrovan: 2007-03-30
Poruke: 1888

Re: Jugohemija - JGHM

Cemu li sluzi onda onaj prospekt na belex-u.

Nije na forumu

 

#6 2007-09-09 22:09:03

belka
Član
Registrovan: 2007-06-11
Poruke: 1733

Re: Jugohemija - JGHM

Imam info iz prve ruke: brutalno se probijaju na trzistu posle preuzimanja od strane Delte, po Miskovicevim proverenim metodama, koristeci i dozvoljene i nedozvoljene udarce, te i to treba posmatrati u svetlu rasta prihoda i dobiti, kao osnove za rast cene akcija.

Nije na forumu

 

#7 2007-09-11 00:05:27

bronson
Član
Registrovan: 2007-06-27
Poruke: 101

Re: Jugohemija - JGHM

Smiljka Mileusnić-Adžić, direktor beogradske "Jugohemije o snabdevenosti tržišta lekovima

                                 PLANIRAN PROMET 70 MILIONA EVRA


Beograd

Beogradska "Jugohemija AD", jedan od najvećih distributera lekova i medicinskog potrošnog materijala na tržištu Srbije, i ove godine ispunjava svoje planske zadatke. "Jugohemija" je sredinom 2004. godine privatizovana, tačnije, njen većinski vlasnik je tada postala "Delta holding", ističe Smiljka Mileusnić-Adžić (inače sestra Milke Forcan prim. aut.), generalni direktor, a to je značilo i veliku promenu ovog kolektiva, sa tradicijom dugom 55 godina, u odabiru strategije razvoja. Od zastupničke kuće, koja je bila predstavnik velikih evropskih proizvođača iz hemijske industrije i delom i farmaceutske, "Jugohemija" svoju osnovnu aktivnost usmerava ka veledrogerijskom poslovanju.

U poslednje tri godine prihod "Jugohemije" se iz godine u godinu povećavao, pa ona, po visini ostvarenog prometa u 2006. godini, nezvanično zauzima u Srbiji drugo mesto među veledrogerijama.

U prošloj godini je ostvaren promet u vrednosti 46 MILIONA EVRA, što je značajno povećanje u odnosu na pokazatelje evidentirane u 2004. godini. Rast poslovnih prihoda u 2006. godini je dostigao 70%, u odnosu na godinu pre, a "Jugohemija" (izdvojena iz sistema "Delta") se u 2006. godini našla među 300 NAJUSPEŠNIJIH PREDUZEĆA U SRBIJI i u grupi onih koji su ostvarili najbrži rast, s obzirom da je rast prihoda iznosio osamdesetak odsto u odnosu na 2004. godinu.

Ovogodišnji plan predviđa ostvarenje prihoda od 70 MILIONA EVRA, a u prilog činjenici da je postavljen planski zadatak ostvariv, govori podatak da je U PRVIH PET MESECI OVE GODINE VEĆ OSTVARENO PREKO 30 MILIONA EVRA. "Jugohemija farmacija" je svoju početnu strategiju bazirala na uspostavljanju čvrstih odnosa sa dobavljačima uvoznog leka i medicinskih sredstava i kupcima na srpskom tržištu nudila, uglavnom, uvozne lekove, što ju je i dovelo na poziciju NAJVEĆEG UVOZNIKA I DISTRIBUTERA  uvoznog leka u Srbiji. Sa uglednim farmaceutskim kompanijama "Jugohemija farmacija" je zaključila ugovore o zastupstvu ukupnog ili dela programa, a u svom portfoliju ima preparate skoro svih većih farmaceutskih kompanija. Novina u radu "Jugohemije", ove godine je i jačanje poslovne saradnje sa domaćim fabrikama lekova, pre svega beogradskom "Galenikom", "Hemofarmom" iz Vršca i leskovačkim "Zdravlje Aktavisom". Novoosnovani Sektor medicinske opreme će se ove godine, a i narednih, baviti i plasmanom medicinske opreme, baziranom na ugovoru sklopljenim sa poznatim svetskim proizvođačem "General Electric Healthere", kojim je "Jugohemija" imenovana kao partner u projektima. To će domaćem zdravstvu omogućiti nabavku, po povoljnim uslovima plaćanja - na više rata ili na lizing, magnetnih rezonanci, skenera, opreme za angio sale ... Formiranjem vlade i preciziranjem budžetskih sredstava stvorili su se uslovi, da u skladu sa NIP-om, Ministarstvo zdravlja Srbije, ali i krajnji korisnici koji se finansiraju na lokalnom nivou, raspišu tendere za  nabavku nove medicinske opreme, lekova i medicinskih sredstava, ističe Smiljka Mileusnić-Adžić, pa će do kraja godine biti dosta aktivnosti.

"Jugohemija" će lanac od osam svojih apoteka, od čega su četiri u Beogradu, DO KRAJA GODINE PROŠIRITI NA 20 APOTEKA, a većina njih će, sa dobro edukovanim kadrom, biti otvorena pri velikim potrošačkim centrima. Srpsko tržište je poslednjih meseci dobro snabdeveno lekovima i ostalim farmaceutski proizvodima, a zahvaljujući dobroj saradnji između proizvođača, veledrogerija i Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje, lekova ima iz svih farmakoloških grupa, a RZZO, uglavnom, na vreme ispunjava svoje obaveze plaćanja.



izvor: "Privredni pregled" 29.jun- 1.jul 2007.


p.s. Vrednost akcije ove firme je daleko veća od današnje.

Nije na forumu

 

#8 2007-09-13 23:44:21

bronson
Član
Registrovan: 2007-06-27
Poruke: 101

Re: Jugohemija - JGHM

Jugohemija je preduzeće u ekspanziji. Sa debelom zaleđinom celokupnog sistema Delta holdinga i ličnim uticajem njegovog predsednika stavlja u neravnopravan položaj sve ostale učesnike u trgovini farmaceutskim proizvodima. Tome u prilog govori i isečak iz teksta objavljenog u Press-u 17.08.2007:

"... Hemofarm, jedini proizvođač morfijuma u Srbiji, pre nekoliko meseci samoinicijativno je prestao da pravi "morfin" tablete, jer mu to nije bilo profitabilno! Republički zavod za zdravstveno osiguranje u saradnji sa Ministarstvom zdravlja pokrenuo je odmah tender za uvoz morfijuma i još tridesetak lekova koji nisu registrovani u Srbiji, ali ga je Komisija za zaštitu prava ponuđača nedavno poništila. Čitav proces tako se vraća na početak, a najteži bolesnici tako do daljeg ostaju bez lekova koji im umiruju strahovite bolove.
     Svetlana Vukajlović, direktorka RZZO, kaže da će uskoro biti raspisan novi tender za uvoz morfijuma u tabletama.
    - Prethodni tender odužio se zbog žalbe "VELEFARMA". On se žalio na odluku, iako prilikom konkurisanja za tender nije ni imao neophodne sertifikate za uvoz lekova sa liste. Na tenderu je NAJBOLJU PONUDU DALA FARMACEUTSKA KUĆA "JUGOHEMIJA", ali je zbog žalbe "Velefarma" Komisija poništila tender. To nije dobra odluka, jer će sada ionako dugotrajna procedura morati da se ponovi - ističe Svetlana Vukajlović."


I opet će tender dobiti Jugohemija, jer naprosto njihove uslove ne može niko ispratiti.

U prilog sjajne budućnosti Jugohemije ide i inicijativa da će vrlo brzo i neke privatne apoteke (koje ispunjavaju za to posebno propisane uslove) moći da izdaju lekove na RECEPT. Planom da skoro u svakom Deltinom trgovinskom objektu (Tempo, Maxi, Pekabeta, C market) postoji i apoteka Jugohemije, kao i skoroj privatizaciji apotekarskih ustanova u državnom vlasništvu u kojoj će sigurno učestvovati ( a možda i pobediti wink), mogli bi postati i monopolisti na ovom tržištu. Inače u apotekama Jugohemije lekove na recept već mogu podizati vojni osiguranici.

Smatram da ni današnja cena ne odslikava pravu vrednost preduzeća. Trenutna tržišna kapitalizacija Jugohemije, čiji će samo ovogodišnji prihod biti možda i veći od  6.000.000.000 RSD, je  1.673.263.676 RSD. Primera radi, tržišna kapitalizacija Velefarma, čiji će nivo poslovanja biti na približno istom nivou, je u ovom periodu korekcije na berzi  10.917.238.800 RSD, a bila je i preko 14.500.000.000 RSD. Pri tom su moja očekivanja od Jugohemije u budućnosti daleko veća nego od Velefarma. Ovim ne želim da srozavam cenu akcija Velefarma, naprotiv, mislim da toliko i vrede, ali mislim i da akcije Jugohemije vrede više.

Ostaje pitanje na kojoj će se ceni investitori moći ukrcati, pogotovo oni krupniji, jer su izgleda i mali akcionari, kojih ima poprilično, i te kako svesni prave vrednosti hartije koje poseduju. Ono u šta sam siguran je da dalji rast i održavanje cene na visokom nivou ne odgovara većinskom vlasniku, koji će se sigurno truditi da kupi  deo Akcijskog fonda i malih akcionara po što nižoj ceni. To je razlog poturanja onog smešnog prospekta na sajtu berze, i prebacivanje pravog poslovanja na zavisna d.o.o.  Ali ko ih pita!

Nije na forumu

 

#9 2007-09-20 13:24:07

no1
Član
Registrovan: 2007-09-14
Poruke: 33

Re: Jugohemija - JGHM

Nezvaničan info da će uskoro AF izneti paket na prodaju.
Biće valjda šanse da se opet kupi po 5000 smile
Osim ako ovi što su pazarili ne lobiraju da AF što bolje proda.

Nije na forumu

 

#10 2007-10-01 14:35:14

bronson
Član
Registrovan: 2007-06-27
Poruke: 101

Re: Jugohemija - JGHM

Akcijski fond izlazi na berzu sa svojim paketom akcija u sredu 03.10.  Prilika za ozbiljnije ulaze fondova, ili će pak Miško pokupiti sve?

Nije na forumu

 

#11 2007-10-01 19:18:14

Alec
Član
Registrovan: 2007-06-25
Poruke: 408

Re: Jugohemija - JGHM

To mu dodje oko 266 mil RSD...

Nije na forumu

 

#12 2007-10-01 21:09:26

Fidel Kastro
Član
Registrovan: 2007-03-25
Poruke: 33

Re: Jugohemija - JGHM

Ovom prilikom pozivam one koji su svojim kupovinama trzisnim nalozima u poslednje vreme doprineli da cena dodje do ovog nivoa da i sutra udare po pc. Sa zadovoljstvom cu im se istovariti, pa nek uzivaju u drustvu sa drzavnim paketom na 8000din dok neko ne skupi 5-6 mil. € da to pocisti.
Ovo bi se sad moglo kupovati na 4000din da nije pohlepe nekih srednjih igraca, kao i zelje za pokazivanjem pameti nekih malih igraca, na oba foruma.
Zaklali vola zbog kile mesa.

Nije na forumu

 

#13 2007-10-02 15:15:35

no1
Član
Registrovan: 2007-09-14
Poruke: 33

Re: Jugohemija - JGHM

Slazem se, al mozda AF ponudi i na -20%, sa njima se nikad ne zna smile

Nije na forumu

 

#14 2007-10-02 16:33:32

Alec
Član
Registrovan: 2007-06-25
Poruke: 408

Re: Jugohemija - JGHM

Videcemo sutra... mnoge su hartije u nebo odletele, a verujem da ova nije skocila bez razloga. Evo i danas prodje 200 kom za 6500 (samo da vidimo ko je kupio, verovatno nije sitni investitor). Bice ovo interesantna hartija za blisku buducnost.

Poslednje editovanje od Alec (2007-10-02 17:35:51)

Nije na forumu

 

#15 2007-10-03 10:13:42

Chaki
Član
Iz: Hall of Fame
Registrovan: 2005-11-28
Poruke: 718

Re: Jugohemija - JGHM

U 10:01 22447 pc naloga na strani tražnje. Ajde da vidimo da li će se ponoviti slučaj "Putnik"....


"Price is what you pay. Value is what you get."

Nije na forumu

 

#16 2007-10-03 13:42:13

no1
Član
Registrovan: 2007-09-14
Poruke: 33

Re: Jugohemija - JGHM

Izgleda da ipak na sreću neće.
Biće ovde još 'igranke'. Bilansi su strašno potcenjeni, kapitalizacija u odnosu na Velefarm smešna. Tek bi trebalo prava trgovina da se razvije preko 10.000 po mom mišljenju. Naravno, ako uzme Miško, sve pada u vodu, mada će onda morati dati 'takeover bid'....

Nije na forumu

 

#17 2007-10-03 14:36:13

FARMACEUT
Najnoviji član
Registrovan: 2007-10-03
Poruke: 2

Re: Jugohemija - JGHM

Kakvo veselo poredjenje Jugohemije i Velefarma. Kapitalizacija,hm...Pazi tablu:   

                         PROMET 2005                 PROMET 2006   

VETFARM                2.410.253.000,00               4.755.132.000,00   
PHARMANOVA    2.374.404.000,00           3.381.835.000,00   
FARMALOGIST     2.390.693.000,00           3.346.157.000,00   
PHARMASWISS    1.772.123.000,00          2.899.502.000,00   
JUGOHEMIJA       1.395.510.000,00             2.774.118.000,00   
UNIHEMKOM      2.064.841.000,00                 3.208.861.000,00        
SRBOLEK                1.683.775.000,00               1.842.609.000,00   
VLFR                  11.977.684.000,00         16.474.710.000,00    

Pa kako onda potcenjeni bilansi???????   Ovih 16,474 milijardi je 150 kila evra.

Nije na forumu

 

#18 2007-10-03 15:52:05

no1
Član
Registrovan: 2007-09-14
Poruke: 33

Re: Jugohemija - JGHM

Ne znam ja odakle tebi cifre za JGHM, al ti mogu reći da je Ukupan prihod Jugohemije u 2006-oj god na konsolidovanom nivou bio oko 4 mlrd din! Očekivanja su da će ove godine biti 70 mil €, ili oko 5.600.000.000 din, što daje rast oko 40%, tako?
Na ceni od 20.000 din po akciji, Jugohemija vredi manje od 5 mljrd din, a po meni vredi najmanje koliko prihoda se očekuje da će praviti, tj na p/s-1 !?

@farmaceut
koliki je % rasta prometa velefarma, a koliki jugohemije?

Nije na forumu

 

#19 2007-10-03 15:57:19

Alec
Član
Registrovan: 2007-06-25
Poruke: 408

Re: Jugohemija - JGHM

Danasnji kupci:

Datum    Vreme    Obim    Cena
03.10.2007    12:01:25    9    7800.00
03.10.2007    12:01:25    9    7800.00
03.10.2007    12:01:25    3    7800.00
03.10.2007    12:01:25    7    7800.00
03.10.2007    12:01:25    18    7800.00
03.10.2007    12:01:25    50    7800.00
03.10.2007    12:01:25    20    7800.00
03.10.2007    12:01:25    50    7800.00
03.10.2007    12:01:25    71    7800.00
03.10.2007    12:01:25    9    7800.00
03.10.2007    12:01:25    1    7800.00
03.10.2007    12:01:25    20    7800.00
03.10.2007    12:01:25    7    7800.00
03.10.2007    12:01:26    4    7800.00
03.10.2007    12:01:26    72    7800.00
03.10.2007    12:01:26    40    7800.00
03.10.2007    12:01:26    28    7800.00
03.10.2007    12:01:26    64    7800.00
03.10.2007    12:01:26    9    7800.00
03.10.2007    12:01:26    2    7800.00
03.10.2007    12:01:26    5000    7800.00

EDIT: AF ima 42392 kom... izgleda da pusta paketic po paketic.

Poslednje editovanje od Alec (2007-10-03 16:00:37)

Nije na forumu

 

#20 2007-10-03 19:24:10

FLASH
Član
Iz: Novi Sad
Registrovan: 2005-10-26
Poruke: 429

Re: Jugohemija - JGHM

Sudeći po ovim zaključnicama niko od ozbiljnijih akcionara još ne prodaje....
Drugo, danas bilo tražnje za više od pola paketa AF-a.
Najveći promet danas na MPC upravo akcijama JGHM, da li fondovi gaze ili...

Nije na forumu

 

#21 2007-10-03 20:18:57

Alec
Član
Registrovan: 2007-06-25
Poruke: 408

Re: Jugohemija - JGHM

Neobicna tisina s obzirom na istrgovanu kolicinu! wink
A s druge strane:
http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=4055

Poslednje editovanje od Alec (2007-10-03 20:30:43)

Nije na forumu

 

#22 2007-10-03 20:47:00

FARMACEUT
Najnoviji član
Registrovan: 2007-10-03
Poruke: 2

Re: Jugohemija - JGHM

@farmaceut
koliki je % rasta prometa velefarma, a koliki jugohemije?

%?????? Pa porastao im je promet za malo vise od ,po tvom, godisnjeg prometa JGHM.
A moja ciffra je ono na sta su platili porez u 2006.
Uzgred VLFR je u ovome skoro 30 godina, a JGHM u Delta izdanju tek par(sa ex-VLFR direktorom),sto ne znaci da ih gosn. Miskovic nece demolirati kao i svu ostalu konkurenciju.
I ako tako gledas JGHM na 20k -60 mil evra,VLFR na 8k -150 mil evra ,a HMFR otisao za 400 mil.
Ni JGHM ni VLFR ne proizvode ama bas nista,samo veleprodaja sa 6% rabata zbog cega i imaju bedan profit(za sad).
Pogledaj Mediku Zagreb da vidis sta ceka veledrogerije u Srbiji.One koje prezive JGHM........

Nije na forumu

 

#23 2007-10-03 23:11:18

FLASH
Član
Iz: Novi Sad
Registrovan: 2005-10-26
Poruke: 429

Re: Jugohemija - JGHM

@farmaceut
S obzirom da ste izgleda upućeniji u ove vode, ako možete biti konkretniji u vezi Medike i budućnosti veledrogerija....

Nije na forumu

 

#24 2007-10-04 00:04:12

ntvala
Član
Registrovan: 2007-08-23
Poruke: 27

Re: Jugohemija - JGHM

Mislim da vam nije poredjenje na mestu, Velefarm i Medika su veledrogerije a samo jedan deo jugohemije se bavi tom delatnoscu, dok ostali rade ne manje profitabilne stvari vezane za hemijsku industriju.
Uostalom pogledajte na www.jugohemija.com pa ako uspete da izdvojite poslovanje veledrogerije onda ga uporedjujte.Mene licno zanima da li cerke kompanije registrovane kao doo mogu da preliju prihode i dobit sa JGHM

Nije na forumu

 

#25 2007-10-04 13:46:34

no1
Član
Registrovan: 2007-09-14
Poruke: 33

Re: Jugohemija - JGHM

Tražnja ne jenjava, razigravanje u toku, kako stvari stoje

Nije na forumu

 

#26 2007-10-04 15:51:07

Alec
Član
Registrovan: 2007-06-25
Poruke: 408

Re: Jugohemija - JGHM

I drugi dan...
Datum    Vreme    Obim    Cena
04.10.2007    12:01:35    30    9360.00
04.10.2007    12:01:35    30    9360.00
04.10.2007    12:01:35    30    9360.00
04.10.2007    12:01:35    48    9360.00
04.10.2007    12:01:35    30    9360.00
04.10.2007    12:01:35    7    9360.00
04.10.2007    12:01:35    6    9360.00
04.10.2007    12:01:35    50    9360.00
04.10.2007    12:01:35    77    9360.00
04.10.2007    12:01:35    30    9360.00
04.10.2007    12:01:35    26    9360.00
04.10.2007    12:01:35    7    9360.00
04.10.2007    12:01:36    4629    9360.00
04.10.2007    12:01:36    371    9360.00

EDIT: Od 7191din, pojacavanje:
HYPO ALPE ADRIA... novi FIMA VRIJEDNOSNICE.

Poslednje editovanje od Alec (2007-10-04 16:16:25)

Nije na forumu

 

#27 2007-10-04 16:48:18

sickboy
Član
Registrovan: 2006-10-30
Poruke: 864

Re: Jugohemija - JGHM

stvarno su supci ovi na belexu... kakav je ono prospekt?
prekasno je za mene. srecno i uspjesno


Kako su legende zatvorile Wall Street :
http://myplay.com/video-player/rage-aga … n-the-fire

Nije na forumu

 

#28 2007-10-05 06:02:40

Alec
Član
Registrovan: 2007-06-25
Poruke: 408

Re: Jugohemija - JGHM

Po konsolidovanom i nije kasno... wink
CRHoV: AF izlazi, kao sto rekoh... paketic po paketic.

Nije na forumu

 

#29 2007-10-05 10:22:41

no1
Član
Registrovan: 2007-09-14
Poruke: 33

Re: Jugohemija - JGHM

I danas 'igra za dva tigra'...

Il je možda više 'tigrova' u igri smile

Nije na forumu

 

#30 2007-10-05 10:47:38

Neurosinner
Član
Registrovan: 2006-02-08
Poruke: 62

Re: Jugohemija - JGHM

tko stoji iza Miramar doo?

Nije na forumu

 

#31 2007-10-05 11:58:45

Master Planer
Banovan
Registrovan: 2007-09-01
Poruke: 227

Re: Jugohemija - JGHM

Sto je mnogo mnogo je...

Nije na forumu

 

#32 2007-10-05 15:30:26

Alec
Član
Registrovan: 2007-06-25
Poruke: 408

Re: Jugohemija - JGHM

Назив:     MIRAMAR
Правна форма:     Друштво са ограниченом одговорношћу
Седиште:     Београд (град)
Пуно пословно име:     DRUŠTVO SA OGRANIČENOM ODGOVORNOŠĆU MIRAMAR BEOGRAD, KARAĐORĐEVA 65
Матични број:     20307846     Статус:     Активно привредно друштво
Датум регистрације:     12.07.2007     Број регистрације:     БД 75339/2007

1 .  Ч1 .  Члан Општи подаци
Регистарски број:     0314257 SAD
Назив:     FLORINI LLC
Адреса
Улица:     Coastal Highway
Број:     --
Место:     Delaver, Lewes, Sussex
Поштански број:    
Држава:     SAD

(privredni registar)

EDIT: Inace, davali su ranije ponudu za kupovinu UP Srbija iz Kraljeva. wink

Poslednje editovanje od Alec (2007-10-05 15:39:30)

Nije na forumu

 

#33 2007-10-05 19:46:31

Dzeronimo
Član
Registrovan: 2006-12-26
Poruke: 112

Re: Jugohemija - JGHM

A pokusavao sam da udjem pre nekoliko meseci, pa nisam uspeo. Nije mi se dalo

Nije na forumu

 

#34 2007-10-05 20:09:45

Alec
Član
Registrovan: 2007-06-25
Poruke: 408

Re: Jugohemija - JGHM

Dzeronimo upisano:

A pokusavao sam da udjem pre nekoliko meseci, pa nisam uspeo. Nije mi se dalo

Ista prica... danima sam je jurio... a covek se nakrcava u tisini i poklapa druge naloge... Nisam hteo PC nalog, ali vredelo bi.

Poslednje editovanje od Alec (2007-10-05 20:11:10)

Nije na forumu

 

#35 2007-10-06 00:28:25

Velefarmacija
Najnoviji član
Registrovan: 2007-10-06
Poruke: 7

Re: Jugohemija - JGHM

@farmaceut:

Poredite konsolidovane prihode Velefarma sa prihodima Jugohemijine Farmacije d.o.o. sto nije fer poredjenje.

Takodje, slucajno ili namerno zaboravljate da poredite dobit VLFR vs JGHM - a tu je Jugohemija znatno bolja gledajuci naravno odnos dobit/prihod. Ako vam trebaju cifre rado cu ih postovati.

Daleko od toga da je Jugohemija savrsena firma ali cifre govore da raste (procentualno) brze od VLFR.

Nije na forumu

 

#36 2007-10-06 01:19:59

ntvala
Član
Registrovan: 2007-08-23
Poruke: 27

Re: Jugohemija - JGHM

najnoviji, postuj cifre rado cemo ih obraditi, hvala unapred

Nije na forumu

 

#37 2007-10-06 10:53:55

Velefarmacija
Najnoviji član
Registrovan: 2007-10-06
Poruke: 7

Re: Jugohemija - JGHM

@ntvala:

Kons neto dobit VLFR je 149.313, JGHM 105.692 (sve u 000 dinara). Obzirom da VLFR ima ~4.5x veci prihod od JGHM, jasno je da je JGHM znatno efikasnija firma u pravljenju para. Uostalom, najbolju ocenu rezultata VLFR dali su investitori - kons bilans se pojavio na Belexu 06.avgusta i dovoljno je pogledati dijagram kretanja cene od tada. Veci igraci su taj bilans imali i ranije naravno.

Slican zakljucak bi se dobio izvodeci i p/e ....

Da ne ispadne da hvalim samo JGHM, u 2006. su jako dobre rezultate u ovom sektoru imali Pharmanova i Farmalogist - po prihodima i dobiti su slicni JGHM. To su solidne, efikasne privatne firme i steta sto ih nema na Belexu.

Nije na forumu

 

#38 2007-10-06 20:30:47

youdoo
Član
Registrovan: 2007-10-03
Poruke: 117

Re: Jugohemija - JGHM

Vjerovatno treba uzeti u obzir i Atlantikovu  akviziciju. Pošto su branše iste, a nekako češće firme iz HR preuzmu firme iz SRB.

Evo jedan odlomak iz članka sa www.limun.hr Mislim da nije zgoreg pročitati malo između redova.

Ingrin IPO pretekao Atlantic i HT

26.7.2007 | Izvor: Business.hr, Powered by PressCut
Nakon Magme, čija će dionica svoju vrijednost testirati na burzi početkom kolovoza, još dvije kompanije s "investicijskim pričama", Atlantic grupa i Ingra, objavile su detalje svojih javnih ponuda (IPO-a) u razmaku od nekoliko dana.

No, dok Atlantic tek 31. srpnja šalje prospekt Hanfi, u Ingri je već sve riješeno, a knjiga upisa otvorena. Svojim je IPO-om mudro uletjela na tržište nakon Magme, a prije Atlantica i HT-a i ne treba sumnjati da će i usred ljeta prodajom 10.000 dionica, svake po 35.000 kuna, prikupiti planiranih 350 milijuna kuna.

Glavnina je tog iznosa (70 posto) namijenjena financiranju kapitalnih objekata u Hrvatskoj, među kojima je financijski najteža Arena Zagreb, dok će Atlantic novac od IPO-a utrošiti u proširenje proizvodnih kapaciteta i akvizicije.

Cijeli članak, Business.hr, 26. srpnja 2007.

Većinski vlasnik je tvrtka DELTA star d.o.o ako je to članica DELTA grupe njima baš i nije core biznis sa lijekovima, a mislim da će IPO od Atlantika biti "težak" oko 4 mld dinara, tako da bi moglo nešto se tu zakuhat.

Nije na forumu

 

#39 2007-10-07 17:19:31

Velefarmacija
Najnoviji član
Registrovan: 2007-10-06
Poruke: 7

Re: Jugohemija - JGHM

@youdoo:

Prema informacijama kojima raspolazem JGHM nije na prodaju trenutno, verovatno cekaju da zaokruze pricu sa vlastitim apotekama (maloprodajom) i tako se izdiferenciraju u odnosu na ostale velefarmacije u Srbiji.

Neosporno nas ceka konsolidacija i ulazak stranih igraca u ovom sektoru, Sumadijalek je prvi primer.

Nije na forumu

 

#40 2007-10-08 01:12:57

ntvala
Član
Registrovan: 2007-08-23
Poruke: 27

Re: Jugohemija - JGHM

Slazem se sa Velefarmacijom da trenutno nema prica o preuzimanju a i kad bi bilo cisto sumnjam da bi Atlantik bio kupac, ne znam bas da je ista bransa u pitanju, to je mozda patka jer Atlantik izlazi na IPO oko nove godine, a to je vec druga prica i nema nikakve veze sa ovom

Nije na forumu

 

#41 2007-10-10 18:22:24

DrGrozozo
Član
Registrovan: 2007-05-10
Poruke: 379

Re: Jugohemija - JGHM

I sta sad?Nesto smo se ucutali?smile
Dok je letela mnogo smo pricali...
I sam sam u JGHM sa par desetina akcija, i bas me zanima jel ima neki vizionar medju nama pilicima da nasluti dalji razvoj dogadjaja? Drzavni paket nije pociscen, cena je vec znacajno pala sa 11k na 8k, sta ce sada biti? Na 8k danas promet 400 i kusur akcija. Jel ima junak da proceni dalje kretanje cene?smile
Navise volim teoreticare koji se frljaju eliotovim talasima, fibonacijevim lukovima i ostalim statistickim alatima.....uvek zacute u ovakvim situacijama......

Nije na forumu

 

#42 2007-10-10 18:35:33

Alec
Član
Registrovan: 2007-06-25
Poruke: 408

Re: Jugohemija - JGHM

Sta da ti kazem: korpu u ruke i u shopping! wink

Nije na forumu

 

#43 2007-10-10 21:39:01

Blackgator
Član
Registrovan: 2007-05-23
Poruke: 364

Re: Jugohemija - JGHM

DrGrozozo upisano:

I sta sad?Nesto smo se ucutali?smile
Dok je letela mnogo smo pricali...
I sam sam u JGHM sa par desetina akcija, i bas me zanima jel ima neki vizionar medju nama pilicima da nasluti dalji razvoj dogadjaja? Drzavni paket nije pociscen, cena je vec znacajno pala sa 11k na 8k, sta ce sada biti? Na 8k danas promet 400 i kusur akcija. Jel ima junak da proceni dalje kretanje cene?smile
Navise volim teoreticare koji se frljaju eliotovim talasima, fibonacijevim lukovima i ostalim statistickim alatima.....uvek zacute u ovakvim situacijama......

Bez grafikona doktore, danas tucha 2 brokera u blackout-u. Znaci jurnjava za 125 komada. Nije im bilo bitno da li ce to biti samo 125 kom ispod 8,5K npr ili 523 koliki je i bio obim. Inace nalog kupovine 5000 kom. stoji na 7920.
Mislim da ce isponderisati AF na 9K za ceo paket.

pozdrav

Blackgator

Nije na forumu

 

#44 2007-10-10 22:41:49

Velefarmacija
Najnoviji član
Registrovan: 2007-10-06
Poruke: 7

Re: Jugohemija - JGHM

@ DrGrozozo:

Spekulanti su se verovatno vec iskrcali, trebalo je biti broker ili imati "svog" brokera pa prodati u petak. Raduje danasnja traznja kao i obim, mada je moguce da su se danas vratili oni koji su prodali u petak. U svakom slucaju, usudjuejm se da prognoziram da cena nece drasticno dole.

Za nas sitne akcionare ostaje uteha u vidu nastavka dobrog poslovanja jghm u 2007. - planirani konsolidovani prihod od 5.5 mlrd dinara ce sasvim izvesno biti ostvaren. A to je rast od preko 50% u odnosu na proslu godinu.

Nije na forumu

 

#45 2007-10-10 23:13:47

bronson
Član
Registrovan: 2007-06-27
Poruke: 101

Re: Jugohemija - JGHM

"Zaposleni, ujedno i akcionari zrenjaninske fabrike lekova "Jugoremedija", ne slažu se sa izjavom Mlađana Dinkića, ministra ekonomije i regionalnog razvoja u Vladi Srbije, da su "vlasnički odnosi u ovoj fabrici lekova nejasni, a uprava neadekvatna". Oni se protive najavljenoj brzoj prodaji 42% akcija fabrike u vlasništvu države bez konsultacija sa malim akcionarima koji drže 58% akcija "Jugoremedije" i smatraju da se prodaja namešta Miroslavu Miškoviću, vlasniku "Delta holdinga" ..."    (izvor "Politika" 21.09.2007.)

E sad, gde je tu "Jugohemija"? 
"Jugohemija" je, naime, jedan od osnivača ove fabrike lekova iz Zrenjanina. Na dan 31. decembra 2006. "Jugohemija" je u svojim bilansima u okviru dugoročnih finansijskih plasmana iskazala iznos od RSD 70.298.000 koji se odnosi na ulog u preduzeće Jugoremedija a.d. iz Zrenjanina, koji potiče iz 1984. godine. Kako je Ugovorom od 27. decembra 2000. god. međusobno dogovoreno, navedeni iznos je trebalo, u postupku privatizacije Jugoremedije, konvertovati u kapital. Srazmerno inicijalnom plasmanu, pripadajući deo kapitala iznosi 10,19%.  Juhohemija je dana 4. aprila. 2006. godine podnelo tužbu Trgovinskom sudu u Nišu (pošto je Nini prebacio sedište preduzeća u Niš) sa ciljem realizacije plasmana prema ugovorenim odredbama, odnosno da preduzeće postane akcionar u preduzeću Jugoremedija, odnosno da mu se u suprotnom izvrši isplata vrednosti izvršenog ulaganja. Ni jedan od ta dva zahteva Jugohemije, i pored postojeće presude Suda, nije do dana današnjeg izvršen. U međuvremenu Nini ispada iz igre (tj. iz Jugoremedije), država vraća svoj udeo u vlasništvu, a poslednjih dana počinju da kolaju priče (pa i od samog ministra) o potrebi ubrzane nove prodaje Jugoremedije.
Radnici kao novog kupca navode Miškovića, ali se kao novi kupac sve češće pominje ime Laleta Sekulića ("Habit pharm"), sa kojim se navodno MIšković već sve dogovorio. U prilog tome ide i Laletova kupovina poslednjih dana akcija Medele iz Zrenjanina koje su bile u vlasništvu Jugoremedije. U čemu će biti ćar Jugohemije u celom ovom poslu, da li u vlasničkom udelu od 10,19%  ili u novčanoj naplati uloga, ostaje da se vidi. U prvoj varijanti Lale bi kupovinom državnog dela od 42% i sa Miškovih tj. Jugohemijinih 10,19% imao većinski paket akcija. U svakom slučaju Jugohemija neće ostati kratkih rukava!


@DrGrozozo

Ide ovo gore, mnogo mu je bitna Jugohemija. To što mu Mrvić s vremena na vreme uleti u rebra to je njegov problem.
Strpljenja malo, ovo su samo usputna štuckanja u razigravanju.

Nije na forumu

 

#46 2007-10-10 23:18:42

FLASH
Član
Iz: Novi Sad
Registrovan: 2005-10-26
Poruke: 429

Re: Jugohemija - JGHM

Kupovali sopstvene akcije!
Dva su motiva po meni.
Prvi je -imaju para ko blata, pa im je cilj da ih ponište posle određenog vremena i povećaju vlasnički udeo Delta star. Brane se i ne dozvoljavaju da bilo ko kupi preko 5% akcija.
Drugi scenario, možda će ih prodavati na berzi kasnije, al sumnjam da će ispod cene koju su plaćali, a kao što se vidi plaćali su bogami 11.189 u petak. Ipak najduže mogu da drže sopstvene godinu dana, ako se ne varam?
Mene samo čudi da fondovi nisu provalili potencijal hartije, al 'bem li ga, u ovom 'down trendu' na berzi i nije možda za čuditi.

Nisam ponovo ušao, but I am thinking wink

Nije na forumu

 

#47 2007-10-11 09:55:12

laura
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 2006-04-16
Poruke: 241

Re: Jugohemija - JGHM

jugohemija je dokupila sopstvene akcije do 9585 komada, miramar prodao 3048


bullish market

Nije na forumu

 

#48 2007-10-11 18:02:07

Master Planer
Banovan
Registrovan: 2007-09-01
Poruke: 227

Re: Jugohemija - JGHM

Svako cudo za tri dana smile

Nije na forumu

 

#49 2007-10-11 21:59:31

gym
Član
Registrovan: 2005-10-19
Poruke: 299

Re: Jugohemija - JGHM

FLASH upisano:

Kupovali sopstvene akcije!
Dva su motiva po meni.
Prvi je -imaju para ko blata, pa im je cilj da ih ponište posle određenog vremena i povećaju vlasnički udeo Delta star. Brane se i ne dozvoljavaju da bilo ko kupi preko 5% akcija.
Drugi scenario, možda će ih prodavati na berzi kasnije, al sumnjam da će ispod cene koju su plaćali, a kao što se vidi plaćali su bogami 11.189 u petak. Ipak najduže mogu da drže sopstvene godinu dana, ako se ne varam?
Mene samo čudi da fondovi nisu provalili potencijal hartije, al 'bem li ga, u ovom 'down trendu' na berzi i nije možda za čuditi.

Nisam ponovo ušao, but I am thinking wink

Ovo je bio obracun tajkuna. Pretpostavljam da je Nelt preko Miramara hteo da dodje do 10% i Misku zagorcava zivot u JGHM. Nakon sto je pukla tikva sa Novim Domom, Delta nije htela da dozvoli "neprijatelja" u svojoj firmi i to je, po meni, razlog za kupovine u cetvrtak i petak. Kada je Miramar shvatio da ovi imaju brze brokere, odlucio se za plan B,  prodaju akcija kupljenih po 7.800din za 11.189din. U tome je samo delimicno uspeo i sada je pat pozicija. Nadam se da ce Miramar odluciti da prodaje ostatak akcija jer ako ostane ili se bude jos pojacavao bojim se da necemo videti profita u bilansima za 2007.
Tome bi mogla doprineti i ova kupovina sopstvenih akcija JGHM. Progutala je gotovo celokupan proslogodisnji profit.

Sugerisem oprez pri kupovini na ovim cenama. Daleko je do proleca i novih bilansa, pogotovo konsolidovanih.

Nije na forumu

 

#50 2007-10-12 17:41:55

AlNik
Član
Registrovan: 2007-06-12
Poruke: 803

Re: Jugohemija - JGHM

Ko je od ovog ludila zaradio, to mene zanima..

Naime - onaj skok je trajao 3 ili 4 dana, mrzi me sad da gledam. Taman onoliko vremena koliko je potrebno da ljudi daju velike pare i da se te akcije uknjize. Nakon 3 dana - dobijamo gomilu ljudi koji su usli po visokim cenama, a ne mogu da izadju (ponuda hiljade, traznja 100ak).

Dakle ko je tu ispao pametan? Onaj ko je dobio inside da ce ovo da se desi, usao par dana pred ove dogadjaje i izasao dok je skakalo. Sad se mnogi cesu gde ih ne svrbi, a drugi trljaju ruke. Dakle, klasicna piramida i prevara. Bilo bi lepo kada bi policija radila svoj posao i pogledala ko se sve jako pojacavao pred ovaj trodnevni skok i onda izlazio - koliko ja znam - trgovanje na osnovu inside-a je krivicno delo.

Mali bi zatvor bio za sve sto se ovde desilo.

Nije na forumu

 

Podnožje foruma

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson